Verslas

2013.03.22 12:12

Parduotuvė Vilniuje prekiavo pasenusiais produktais

LRT.lt 2013.03.22 12:12

Beveik 60 kilogramų pasenusių maisto produktų, 35 litrai neaiškios kilmės sulčių, nešvari tara, kiti higienos pažeidimai – tokią situaciją aptiko inspektoriai vienoje iš sostinės parduotuvių.

Beveik 60 kilogramų pasenusių maisto produktų, 35 litrai neaiškios kilmės sulčių, nešvari tara, kiti higienos pažeidimai – tokią situaciją aptiko inspektoriai vienoje iš sostinės parduotuvių.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VVMVT) maisto prekių parduotuvėje „Aguonėlė“ (bendrovė Aibės prekyba, Erfurto g. 1 G, Vilnius) uždraudė prekiauti senais, galimai nesaugiais maisto produktais, atsakingam asmeniui skyrė baudą.

VVMVT inspektoriai minėtoje parduotuvėje atliko planinį patikrinimą ir ištyrė vartotojo pranešime nurodytą informaciją, pranešė tarnyba. Žmogus skundėsi, jog parduotuvėje ,,Aguonėlė“ prekiaujama akciniais zefyrais, kurių tinkamumo vartoti terminas pasibaigęs. Vartotojo informacija pasitvirtino.
 
Patikrinimo metu rasta 9 pavadinimų (beveik 60 kilogramų) įvairių maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, sustabdyta prekyba sultimis ir nektarais (35,5 litrų), kurie buvo nepaženklinti valstybine kalba.
 
Tikrinimo metu taip pat nustatyta bendrų higienos pažeidimų: buvo laiku nesurenkami ir neišimami iš prekybos maisto produktai (atliekos) su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, blogai tvarkomi šalutiniai gyvūniniai produktai. Nebuvo sutarties dėl buitinių ir negyvūninės kilmės maisto atliekų tvarkymo. Pagalbinėse patalpose maisto produktai buvo netvarkingai sudėti, neatskirti nuo ne maisto prekių, šaldikliai padengti ledo sluoksniu, grindys nešvarios, rampoje laikomi pašaliniai daiktai – panaudota nešvari tara. Buitinėse patalpose nebuvo karšto vandens, neužtikrinta maisto produktų priėmimo kontrolė, neatliktas savikontrolės sistemos vidinis auditas.
 
Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, uždrausta realizuoti maisto produktus su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, nurodyta juos sunaikinti specializuotoje utilizavimo įmonėje ir sustabdyti prekybą maisto produktais, nepaženklintais valstybine kalba. Atsakingam įmonės asmeniui surašytas Administracinių teisės pažeidimų protokolas ir paskirta bauda. Dėl dažnų ir pagrįstų vartotojų skundų įmonė priskirta padidintos rizikos grupei, jos veikla bus kontroliuojama greičiau ir dažniau.