Verslas

2016.06.30 18:00

Teroro aktas Stambule Lietuvos keliautojų neišgąsdino – jie nekeičia planų

Raimonda Mikalčiūtė, 15min.lt2016.06.30 18:00

Teroro aktai lietuvius liūdina, tačiau jie nėra ta priežastis, dėl kurios tautiečiai atsisakytų suplanuotų kelionių. Kelionių organizatorių teigimu, pirmosiomis dienomis po Stambulo Atatiurko oro uoste įvykusios tragedijos nepastebima, jog turistai iš Lietuvos keistų savo planus ir nebevyktų atostogauti į Turkiją.

„Šiuo metu nepastebime, kad žmonės atsisakytų jau suplanuotų kelionių į Turkiją. Poilsiauti jos kurortuose daugelį vilioja šiemet itin patraukli kelionės kaina. Pats Stambulas kaip kelionių kryptis vasarą nėra labai populiari dėl labai aukštos oro temperatūros“, – sakė kelionių organizatoriaus „Estravel Vilnius“ generalinė direktorė Žydrė Gavelienė.

Jau pirmąją parą po išpuolio Stambulo Atatiurko oro uoste, kurio metu žuvo mažiausiai 43 žmonės, o dar bemaž 150 sužeista, užsienio turizmo ekspertai pareiškė, jog šis įvykis suduos didžiulį smūgį ir taip trapiam Turkijos turizmo sektoriui.

Oficiali statistika rodo, kad gegužė Turkijos turizmo sektoriui buvo prasčiausias mėnuo per 22 metus, nes turistų srautas, lyginant su tuo pačiu mėnesiu prieš metus, sumažėjo 35 proc.

Balandį per metus turistų srautas smuko 30 proc. O tai yra itin prastos naujienos sektoriui, kuris kasmet šaliai atneša maždaug 30 mlrd. eurų užsienio valiuta. Baiminamasi, kad po naujo teroro akto, kuriuo tiesiogiai taikytasi į keliautojus, atvykstančių į Turkiją turistų skaičius dar sumažės. Tačiau Lietuvos kelionių organizatoriai situacijos nedramatizuoja. Juolab, kad Turkijos kurortai – ne didieji miestai Stambulas ir Ankara, kuriuose ir įvykdomi teroristiniai aktai.

Pasak Ž. Gavelienės, ir po išpuolių Egipte, Turkijoje, Prancūzijoje ar Belgijoje turistų skaičius sumažėjo tik laikinai.

„Kaip ir minėjau, lietuviai ir toliau aktyviai renkasi Turkijos kurortus dėl viliojančių kainų. Šiuo metu galima įsigyti savaitės poilsį kokybiškame viešbutyje Antalijoje nuo 400–500 eurų, Bodrume – nuo 500–600 žmogui, įskaitant pervežimą ir kitas paslaugas. Norėčiau pastebėti, kad tiek privatus sektorius, tiek Turkijos valdžia pastaruoju ypač daug skiria dėmesio turistų – vieno pagrindinių šalies pajamų šaltinių – apsaugai kurortuose. Visgi reikėtų išlikti budriems ir nuolat domėtis situacija šalyse ir sekti URM (Užsienio reikalų ministerijos – aut. past.) teikiamas rekomendacijas“, – sakė turizmo atstovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.