Verslas

2016.06.30 15:08

Bankas „JP Morgan“: ECB ir britų centrinis bankas gali palaikyti nepriklausomos Škotijos valiutą

ELTA2016.06.30 15:08

Ketvirtadienį bankas „JP Morgan“ paskelbė, kad Škotijai suteikus nepriklausomybę šalies valiutą iš pradžių galima būtų stabilizuoti naudojantis ekonominiu paritetu (korekciniu koeficientu ir susijusiu valiutos keitimo kursu). Šį su svaru sietų Europos centrinis bankas (ECB) ir Anglijos centrinis bankas, praneša „Reuters“.

Dar trečiadienį Jungtinių Valstijų bankas sukrėtė rinkas pareiškęs, kad bazinėje savo prognozėje mato galimybes Škotijai įgyti nepriklausomybę ir atskirą šalies valiutą dar iki Britanijai pasitraukiant iš Europos Sąjungos 2019-aisiais.

Teigiama, kad Škotijos centriniam bankui kils nemažų sunkumų, pavyzdžiui, dings jo prieiga prie didžiulių svaro atsargų, jau tapusių šalies finansų sektoriui ramybės garantu.

„Galime įsivaizduoti gaires, kuriomis remdamiesi ECB ir Anglijos centrinis bankas suteiks Škotijai prieigą prie nedidelės dalies savo atsargų bei taip padės administruoti naująją valiutą po jos cirkuliavimo pradžios, – sakė „JP Morgan“ ekonomistas Malcolmas Barras. – Nuo pat pradžių turėtų būti siekiama stabilizuoti naująją valiutą taikant paritetą su svaru. Be to, Škotijos centrinio banko palūkanų normos turėtų būti didesnės nei Anglijos centrinio banko“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.