Verslas

2016.06.30 14:56

Visuose tikrintose Kauno autoservisuose – mokestiniai pažeidimai

LRT.lt2016.06.30 14:56

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, kad birželio 29 d., bendradarbiaudama su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais (FNTT), tikrino automobilių remonto paslaugas teikiančių įmonių veiklą. VMI inspektoriai, atlikę įmonių kasos inventorizaciją, tikrindami atsiskaitymo už remonto paslaugas, automobilių detalių ir kitų medžiagų įsigijimo dokumentus, visais atvejais nustatė pažeidimus.

„Didžiausią dėmesį VMI skiria tų sričių stebėsenai ir kontrolei, kuriose, remiantis rizikos analizės duomenimis, gali būti nuslėptos didžiausios pajamų ir mokesčių sumos. Tačiau Kauno AVMI atkreipia dėmesį, kad ir kitų sričių mokesčių mokėtojai privalo laikytis mokestinės drausmės, todėl ir mažesnes biudžeto pajamas generuojančios įmonės nelieka ir neliks be VMI dėmesio“, – sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.

Operatyvių patikrinimų metu keturiais atvejais VMI nustatė kasos taisyklių pažeidimus dėl grynųjų pinigų trūkumo kasoje, neišrašomų kasos pajamų ir išlaidų orderių, nepildomo kasos aparato operacijų žurnalo, o vienu atveju dėl veiklos vietos nedeklaravimo. Už atitinkamus pažeidimus mokesčių mokėtojams numatyta administracinė atsakomybė nuo 57–289 eurų.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai tikrintose automobilių remonto paslaugas teikiančiose įmonėse nustatė analogiškus pažeidimus, t. y. nepildomi elektroninio kasos aparato operacijų žurnalai ir kiti buhalterinės apskaitos tvarkymo pažeidimai, galimi pajamų neapskaitymo atvejai. Dėl vieno autoserviso pažeidimų FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai atliks išsamesnį patikrinimą.   

Kauno AVMI viršininkės pastebėjimu, įmonės, vykdančios automobilių remonto veiklą, deklaruoja mažas pajamas bei, atsižvelgiant į vykdomos veiklos specifiką, sumoka neadekvačiai mažai mokesčių, todėl rizika, susijusi su neapskaitytomis lėšomis ir darbo užmokesčio mokėjimu „vokeliuose“, nelegaliu darbu išlieka. „Todėl anksčiau ar vėliau visi mokesčius slepiantys mokėtojai sulaukia VMI dėmesio“, – teigia J. Stankienė. 

Atliekant kontrolės veiksmus autoremonto paslaugas teikiančiose įmonėse VMI specialistai nustatė ir kitus pažeidimus, kuriuos perdavė vertinti kitoms institucijoms: dėl darbuotojų neatlygintinai dirbamų viršvalandžių – Valstybinei darbo inspekcijai, dėl nepildomų ar neteisingai užpildytų užsakymo paraiškų, suteikiant transporto priemonės valdytojui būtiną informaciją apie teikiamų techninio aptarnavimo ir remonto paslaugų sąlygas – Valstybinei kelių transporto inspekcijai.

VMI atkreipia dėmesį, kad ateityje numatyta ir daugiau tokių operatyvių patikrinimų, bendradarbiaujant su kitomis institucijomis, todėl tikimasi, kad mokesčių mokėtojams veiklą vykdant sąžiningai, specialistams vis rečiau teks pildyti pažeidimų protokolus.

Kauno AVMI primena, kad pranešti apie mokestinius pažeidimus galima VMI pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, užėjus į apskrities Mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.