Verslas

2021.05.19 11:03

Kinijai pakartojus įspėjimą, bitkoino kursas smuko žemiau 40 tūkst. JAV dolerių ribos

ELTA2021.05.19 11:03

Bitkoino kursas trečiadienį pirmą kartą per daugiau kaip tris mėnesius smuko žemiau 40 tūkst. JAV dolerių ribos po to, kai Kinija pakartojo, kad neleis šalyje naudoti šios kriptovaliutos kaip atsiskaitymo formos, ir įspėjo investuotojus nesiversti spekuliacine prekyba.

Tokie pareiškimai nusmukdė bitkoino kursą 10 proc. ir sudavė šiai kriptovaliutai dar vieną skaudų smūgį netrukus po to, kai savo komentarais jai pakenkė verslo magnatas Elonas Muskas ir jo automobilių kompanija „Tesla“.

Prekyba kriptovaliutomis Kinijoje draudžiama dar nuo 2019 m. Šalies teigimu, taip siekiama užkirsti kelią pinigų plovimui. Kinija anksčiau buvo atsakinga už 90 proc. pasaulinės bitkoinų prekybos.

Pranešime trys valstybės remiamos pramonės asociacijos – Kinijos nacionalinė interneto finansų asociacija, Kinijos bankų asociacija ir Kinijos mokėjimų ir kliringo asociacija – teigė, kad „kriptovaliutų kursai šovė į aukštumas ir tuomet smarkiai nusmuko, taip pat atsinaujino spekuliacinė kriptovaliutų prekyba“.

Bitkoino kurso svyravimai „rimtai pažeidžia žmonių turto saugumą ir sutrikdo įprastą ekonomikos ir finansų tvarką“, sakoma asociacijų pranešime.

Jame vartotojai taip pat įspėjami neužsiimti spekuliacija ir priduriama, kad „dėl nuostolių, kuriuos sukelia investiciniai sandoriai, atsakomybė tenka patiems vartotojams“, kadangi Kinijos įstatymuose jiems nenumatyta jokia apsauga.

Bitkoino kursas trečiadienį nusmuko nuo 45 600 JAV dolerių iki 39 240 JAV dolerių – tai žemiausias lygis nuo vasario pradžios. Kursas kur kas žemesnis nei praėjusį mėnesį, kai siekė rekordinius 64 870 JAV dolerių. Analitikai įspėja, kad šios kriptovaliutos kursas gali smukti ir žemiau 30 tūkst. JAV dolerių ribos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt