Verslas

2013.03.22 09:36

Kipre ima stigti degalų, prie bankų – didžiulės eilės

15min.lt2013.03.22 09:36

Kipre tebesitęsiant krizei dėl finansinės pagalbos sutarties, šalyje ima trūkti degalų, žmonės skuba iš bankų atsiimti pinigus.

Kipre tebesitęsiant krizei dėl finansinės pagalbos sutarties, šalyje ima trūkti degalų, žmonės skuba iš bankų atsiimti pinigus.

„Cyprus Mail“ praneša, kad benzino kolonėlėse ima stigti benzino, nes nemažai jų savininkų nebeturi pakankamai grynųjų pinigų, kad galėtų nusipirkti naują degalų kiekį. Savininkai įspėja, kad pasibaigus degalams benzino kolonėlės bus uždarytos.

Benzino kolonėlių savininkai kviečia žmones atsiskaityti grynaisiais pinigais, o ne bankų kortelėmis. Tuo tarpu pastarosiomis dienomis atsiskaitymų banko kortelėmis išaugo kelis kartus.

Ketvirtadienį prie kai kurių Nikosijos bankų susidarė didžiulės eilės.

Pasirodė pranešimų, kad dėl finansinių operacijų blokavimo gali sutrikti Kipro avialinijų veikla. Žiniasklaida paskelbė ir tai, kad šalyje ima trūkti medikamentų, tačiau Vyriausybė paneigė tai.

Tuo metu Kipro elektros energijos tiekėjai pranešė, kad bent jau artimiausiu metu neatjungs elektros žmonėms, kurie nebegali susimokėti už ją.

Kipro bankai turi pakankamai pinigų iki pirmadienio, nes Europos centrinis bankas (ECB) nurodė, kad pirmadienį nutrauks pinigų srautą, jeigu iki to laiko nebus tarptautinio pagalbos plano.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt