Verslas

2021.05.17 17:25

Nemune – išskirtinis itin didelių gabaritų krovinys: iš Klaipėdos į Kauną keliavo 26 valandas

Kaune po 26-ias valandas trukusios kelionės Nemunu prisišvartavo iš Klaipėdos uosto autotransformatorių atplukdžiusi barža. Įrenginys skirtas elektros jungčiai „LitPol“ su Lenkija. 

Nemunu jis plukdytas dėl itin didelių gabaritų. Upeiviai sako kelionė dėl palankių oro sąlygų vidaus vandens keliais buvo rekordiškai trumpa. Iš Kauno per pusantro šimto tonų sveriantis įrenginys vilkiku bus nuvežtas į Alytaus rajoną. Vežant autotransformatorių bus stabdomas eismas, todėl kelionė vyks naktį.

Žinios. Maskvoje atidėtas teismo posėdis dėl Navalno organizacijos svarstymo

„Vidutinis greitis – 8 kilometrai per valandą. Laivas lygiai 26 valandas plaukė iš Klaipėdos, kol pasiekė Kauną. Labai specifinis krovinys. Kad išsaugotume laivo posvyrius, reikėjo ištaikyti oro sąlygas, kad negautų didelių bangų, neišbalansuotų laivo“, – sakė Vidaus vandens kelių direkcijos skyriaus vadovas Dainius Balevičius.

Vidaus vandens kelių direkcijos vadovas Vladimiras Vinokurovas pažymėjo, kad tokie įspūdingi gabaritai vidaus vandens keliams nėra sudėtingas dalykas.

„Vidaus vandenų laivyba yra neriboto pralaidumo, nei svoriai, kurie yra didelis iššūkis auto keliams, nei gabaritai vidaus vandens keliams nėra sudėtingas dalykas. Grimzlė viso labo gabenant tokį sunkų 164 tonų krovinį buvo iki vieno metro“, – sakė V. Vinokurovas.

Autotransformatorius, skirtas Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimui – tai yra esminė jungtis, kuri užtikrins Lietuvos elektros tinklų sinchroninį darbą su Vakarų Europa.