Naujienų srautas

Verslas2016.06.27 17:23

Po „Brexit“ ir vėl krito naftos kainos

ELTA 2016.06.27 17:23

Pirmadienį naftos kainos ir vėl sumenko, nes rinkų dalyvius veikia šokas, patirtas po Britanijos referendumo dėl narystės Europos Sąjungoje rezultatų. Tiesa, kai kurie analitikai teigia, kad „Brexit“ poveikis pasaulinei kuro paklausai bus ribotas, praneša „Reuters“.

„Brent“ markės naftos ateities sandorių vertė sumenko 0,76 JAV dolerio – iki 47,65 JAV dolerio už barelį. Savo ruožtu JAV išgaunama WTI markės žaliavinė nafta kainavo 0,85 JAV dolerio mažiau – 46,79 JAV dolerio už barelį.

Abi žaliavinės naftos rūšys, lyginant su penktadienio kainomis, atpigo maždaug po 5 proc.

Tiesa, jau pirmadienį „juodojo aukso“ kainos ir vėl kiek kilstelėjo, nes analitikai ėmė kalbėti, kad Britanijos pasitraukimas iš ES turės itin nedaug įtakos prekybai nafta.

„Jeigu skaičiuosime, kad Didžiosios Britanijos BVP dėl balsavimo pasitraukti iš ES smuks 2 proc., t. y. didžiausiu prognozuojamu rodikliu, tai naftos paklausa šalyje greičiausiai sumažės 1 procentu arba 16 tūkst. barelių per dieną. Tai maždaug 0,016 proc. pasaulinės paklausos. Šis kiekis nepaprastai mažas, kad ir kaip skaičiuotume“, – teigiama banko „Goldman Sachs“ pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi