Verslas

2016.06.27 16:52

Premjeras: socialinio modelio priėmimas buvo demokratiškas

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.06.27 16:52

Premjeras sako, kad socialinio modelio priėmimas vyko demokratiškai. Algirdo Butkevičiaus teigimu, dėl naujojo Darbo kodekso diskutuota metus, Trišalė taryba apsvarstė kiekvieną straipsnį, o Seimas, priimdamas kodeksą, nuo tarybos sprendimo esą nenutolo. 

Tai ministras pirmininkas pareiškė Vilniuje prie vyriausybės tęsiantis protestui, kuriame reikalaujama atšaukti įstatymo pakeitimus. Susirinkusiųjų teigimu, jie iš darbuotojų atima socialines garantijas. 

Savo ruožtu vyriausybės atstovai tikina mitinguotojų pasiūlymus dėl Darbo kodekso nagrinėsiantys tuomet, kai jie bus pareikti raštu. Tarp  kodekso pakeitimų – darbuotojų atleidimo supaprastinimas, išeitinių išmokų mažinimas, leistinų viršvalandžių skaičiaus padidinimas bei sutrumpintos atostogos. Jei kodeksui pritars prezidentė, jis įsigalios nuo kitų metų.

Pirmadienį prie vyriausybės protestuoja kairiųjų pažiūrų jaunimas bei profsąjungos. Tuo pat metu buvo surengta ir Darbo kodekso palaikymo akcija, kurioje dalyvavo socialdemokratų ir liberalų jaunimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.