Verslas

2021.05.17 10:22

„Lietuvos geležinkelių“ apsaugos įmonė praneša atleidžianti 315 darbuotojų

atnaujinta 17.20
LRT.lt, Erika Alonderytė, BNS2021.05.17 10:22

„Lietuvos geležinkeliams“ paslaugas teikianti apsaugos įmonė „Saugos paslaugos“ parnešė atleisianti beveik visus savo darbuotojus.

Apie tai skelbiama Užimtumo tarnybos tinklalapyje, kur pateikta informacija, kad įspėjimo apie atleidimą sulaukė 315 šios įmonės darbuotojų. Pati įmonė nurodo, kad iki šiol joje dirbo 342 darbuotojai.

„Lietuvos geležinkelių“ teigimu, siekiama atsisakyti su geležinkelių veikla nesusijusių funkcijų, o saugos paslaugas teiks konkursą laimėjusi bendrovė „Ekskomisarų biuras“.

„Prieš kelis metus viešųjų pirkimų būdu rinkos dalyvius pakvietėme varžytis pastatų valymo ir administravimo konkursuose – seniau tas paslaugas atlikdavo LTG antrinė bendrovė „Gelsauga“. Konkursui pasibaigus tapo aišku, jog rinka šias paslaugas gali atlikti efektyviau – taip LTG grupė taupo apie 3 mln. eurų kasmet. Šių metų pradžioje rinkai pasiūlėme varžytis ir fizinės saugos konkurse“, – komentare BNS nurodė „Lietuvos geležinkelių“ Ryšių su visuomene vadovas Tomas Digaitis.

Anot jo, saugos konkurse dalyvavo ir iki šiol šias paslaugas teikusi bendrovė „Saugos paslaugos“, tačiau pasibaigus konkursui galutinėje eilėje jos pasiūlymas buvo trečioje vietoje. Konkurso nugalėtoju tapo „Ekskomisarų biuras“, su kuriuo artimiausiu metu bus pasirašyta sutartis. Jos vertės „Lietuvos geležinkeliai“ neatskleidė.

„Saugos paslaugų“ profesinė sąjunga prašė Susisiekimo ministerijos stabdyti „Lietuvos geležinkelių“ ir „Ekskomisarų biuro“ sutarties pasirašymą, tačiau ministerijos nuomone, pasirašius sutartį su konkurso laimėtoju, bus efektyvesnis ir ekonomiškesnis saugos paslaugų teikimas, o „Lietuvos geležinkelių“ įmonių grupės veikla bus išgryninta ir skaidri.

Pagal „Lietuvos geležinkelių“ duomenis, pateiktus ministerijai, matyti, jog skelbtame konkurse „Ekskomisarų biuras“ paslaugas pasiūlė teikti už 14,164 mln. eurų (be PVM), o „Saugos paslaugos“ – 14,31 mln. eurų (be PVM).

Be to, „Lietuvos geležinkeliai“ kovo pabaigoje kreipėsi į Vyriausybės nacionalinio saugumo komisiją dėl planuojamo sandorio. Susisiekimo ministerijos žiniomis, komisija grėsmių nacionaliniam saugumui nenustatė.

Pasak T. Digaičio, visiems atleidžiamiems darbuotojams bus išmokėtos jiems priklausančios išmokos, be to, su „Ekskomisarų biuru“ kalbama dėl galimybės perimti „Saugos paslaugų“ darbuotojus. Susisiekimo ministerijos rašte nurodoma, jog darbuotojams planuojama išmokėti dviejų mėnesių kompensacijas, kurių bendra suma sieks apie 700 tūkst. eurų.

„Saugos paslaugos“ yra saugos paslaugas teikianti bendrovė, kurios vienintelis akcininkas yra „Lietuvos geležinkeliai“. Bendrovė įsteigta 2019 metų birželį reorganizuojant įmonę „Gelsauga“.

Įmonę teikia apsaugos, priežiūros ir remonto paslaugas – gaisro gesinimo sistemų, priešgaisrinių signalizacijų, praėjimų kontrolės, vaizdo stebėjimo, apsaugos signalizacijų sistemų įrengimo, aptarnavimo ir remonto paslaugas. Didžioji jų dalis teikiama „Lietuvos geležinkelių“ grupės įmonėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.