Verslas

2016.06.27 07:14

Po „Brexit“ – pokyčiai ir Azijos finansų rinkoje

Jurgita Čeponytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.06.27 07:14

Dėl Didžiosios Britanijos sprendimo pasitraukti ši Europos Sąjungos baiminasi Azijos lyderiai. Regiono finansų ekspertai sako jau dabar jaučiantys pasekmes, o ateityje jos gali stipriai smogti pasaulio ekonomikai.

Analitikams kyla nerimas, kad su stipriu spaudimu gali susidurti Japonijos ekonomika. Daugiausia tam įtakos gali padaryti itin sustiprėjusi jena, kuri laikoma saugia valiuta. Jos vertė ėmė kilti penktadienį, kai į rekordines žemumas nusmuko Didžiosios Britanijos svaras.

Stiprėjanti valiuta gali pakenkti Japonijos eksportui, nes jis užsienyje taptų mažiau konkurencingas.

Tuo metu antra pasaulyje Kinijos ekonomika, ilgą laiką kelianti nerimą dėl lėtėjančio augimo, taip pat gali nukentėti, kai dėl valiutų svyravimo mažės pajamos iš eksporto.

Tuo metu Singapūras, kuris yra stipriai priklausomas nuo pasaulio prekybos, anot analitikų, gali patirti didelių sunkumų, nes ir metų pradžioje jo ekonomikos augimas buvo labai menkas.

Tačiau manoma, kad Singapūras, kurio vertybiniai popieriai vertinami kaip itin saugūs, turėtų nuvilioti investuotojus nuo išsivysčiusių ekonomikų, kurios šiuo metu yra stipriai susijusios su krizę išgyvenančia Europos Sąjunga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.