Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:38

Didžiosios Britanijos iždo kancleris: dirbti teks sunkiau, o atlyginimai nebus keliami

Šią savaitę paskelbus naują Didžiosios Britanijos biudžetą, iždo kancleris George`as Osborne`as pareiškė, jog gyventi susiveržus diržus reikės ilgiau nei tikėtasi. Jis taip pat teigė manąs, kad dirbti teks sunkiau nei iki šiol. Tačiau milijonams valstybės institucijose dirbančių žmonių atlyginimas nebus keliamas iki 2015 metų.

Šią savaitę paskelbus naują Didžiosios Britanijos biudžetą, iždo kancleris George`as Osborne`as pareiškė, jog gyventi susiveržus diržus reikės ilgiau nei tikėtasi. Jis taip pat teigė manąs, kad dirbti teks sunkiau nei iki šiol. Tačiau milijonams valstybės institucijose dirbančių žmonių atlyginimas nebus keliamas iki 2015 metų.

Skatina stringančią ekonomiką

Žmones taip pat paveiks didinami vyno, stipriųjų gėrimų bei tabako akcizai. Kita vertus, G. Osborne`as pasiūlė kelias ekonomines programas, kurios turėtų įpūsti naujo gyvenimo į stringančią Didžiosios Britanijos ekonomiką. Pakelta neapmokestinamų pajamų kertelė, o tai reiškia, kad 24 milijonai mokesčių mokėtojų į valstybės biudžetą mokės mažiau.

Kancleris taip pat pristatė programą, kuri padės žmonėms įsigyti pirmąjį būstą. Vyriausybė garantuos 15 proc. buto vertės žmonėms, kurie nori pasiimti banko paskolą būstui pirkti, bet neturi pradinio įnašo. Tokiu būdu bandoma atgaivinti statybų sektorių. Kritikai įspėja, kad toks žingsnis gali paskatinti dar vieną nekilnojamojo turto rinkos burbulą.

Mėgaujasi milijoniniais priedais

Jungtinėje Karalystėjė netyla ginčai dėl banko darbuotojų premijų. Nors šalyje vis dar ekonominė krizė, o bankai nuo bankroto dar ne taip seniai buvo išgelbėti mokesčių mokėtojų pinigais, bankų vadovai mėgaujasi milijoniniais atlyginimų priedais.

Didžiojoje Britanijoje premijų problema itin opi dėl perdėto dėmesio, kurį bankai sutelkia į pardavimus ir pelną. Ekonomikos ekspertai teigia, kad būtent dėl tokio bankų elgesio kilo ekonominė krizė pasaulyje.

Milžiniškos premijos – direktoriams

Bankai į kaltinimus reaguoja įvairiai. „Lloyds TSB“ grupė premijų nepanaikino, tačiau jas skirs remiantis ne pardavimų rodikliais, o paslaugų kokybės principu. Tačiau visi bankai ir toliau moka milžiniškas premijas direktoriams.

Pavyzdžiui, penki „Barclays“ banko pagrindiniai vadovai pasidalino didesnį nei 100 mln. svarų premijų paketą. Reaguodami į tokią premijų sistemą Europos parlamento nariai nuo kitų metų žada nustatyti ribą, kurios negalės viršyti premijų suma.

Pingantys madingi drabužiai pagerino pardavimus

Didžiausia Didžiosios Britanijos internetinė drabužių parduotuvė „Asos“ paskelbė plėtros planus Rusijoje ir Kinijoje – dviejose greičiausiai augančiuose prekybos rinkose pasaulyje. Daugiau nei pusė kompanijos pajamų jau dabar ateina iš užsienio rinkų.

Kompanija paskelbė, kad pardavimai išaugo 28 proc. iki beveik 60 mln. svarų sterlingų per antrąjį finansinių metų ketvirtį. Geresnius pardavimus lėmė pingantys madingi drabužiai. Didžiosios Britanijos įmonės supranta, kad pagrindinis jų pirkėjas – jaunimas – turi mažiau pinigų, ir todėl mažina kainas. Geri finansiniai ir augimo rodikliai atsispindėjo ir akcijų rinkoje, kur „Asos“ akcijų kaina pabrango 7 proc.

Ekologiški produktai nebeįkandami

Šią savaitę paskelbti duomenys, kad mažėja prekyba ekologiškais maisto produktais. Ekologiški maisto produktai Vakaruose itin išpopuliarėjo praėjusiame dešimtmetyje, kuomet buvo susirūpinta masinės maisto gamybos daroma žala aplinkai bei žmogaus organizmui.

Tačiau pasaulyje prasidėjus ekonominei krizei dažnai brangesni ekologiški maisto produktai sulaukia mažiau pirkėjų dėmesio – prekyba šiais produktais Didžiojoje Britanijoje per pastaruosius penkis metus sumažėjo penktadaliu.

Prekybą stengsis sugrąžinti atgal į šalį

Didžiosios Britanijos gamintojai pradeda darbo vietų migraciją iš Kinijos namo. Maisto kompanija „Symingtons“ pareiškė perkelsianti makaronų gamybos padalinį iš Kinijos į Lydso miestą. Nors šis žingsnis sukurs vos 50 naujų darbo vietų, tikimasi, kad toks pavyzdys paskatins ir kitas kompanijas perkelti gamybą atgal į Didžiąją Britaniją.

„Symingtons“ verslo vystymo vadovas Henrikas Pade`as teigia, kad kylantys atlyginimai bei pervežimo kainos sulygino gamybos kaštus Kinijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Gamintojų asociacijos duomenimis, apie 40 proc. kompanijų perkėlė dalį verslo atgal į Jungtinę Karalystę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi