Verslas

2016.06.23 21:02

Ministrų susitikime – EBPO narėms ir Lietuvai svarbūs skaitmeninės ekonomikos klausimai

LRT.lt2016.06.23 21:02

Susisiekimo viceministro Arijando Šliupo vadovaujama Lietuvos vyriausybinė delegacija dalyvauja Kankuno mieste (Meksika) vykstančiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Skaitmeninės ekonomikos komiteto surengtame ministrų susitikime. Jame aptariami skaitmeninės ekonomikos iššūkiai ir galimybės, tolesnės plėtros kryptys bei pasirašoma deklaracija „Skaitmeninė ekonomika: inovacijos, augimas ir socialinė gerovė“.

„Vadovaujantis Kankuno deklaracija ir politinių diskusijų išvadomis bus formuojamos skaitmeninės ekonomikos srities rekomendacijos EBPO šalims narėms. Taigi Lietuvai, siekiančiai narystės šioje organizacijoje ir todėl pirmą kartą turinčiai galimybę pasirašyti tokio pobūdžio deklaraciją, šio ministrų susitikimo rezultatai itin svarbūs. Tai bus gairės Lietuvai formuojant informacinės visuomenės plėtros politiką“, – sako susisiekimo viceministras A. Šliupas.

Tai trečiasis EBPO organizuojamas ministrų susitikimas skaitmeninės ekonomikos tema – iki šiol deklaracijos buvo pasirašytos 1998 m. Otavoje ir 2008 m. Seule. EBPO generalinis sekretorius Angelas Gurría atkreipė dėmesį, kad pernelyg daug šalių vis dar laikosi XX amžiaus požiūrio į XXI amžiaus technologijas, kurios tobulėja itin sparčiai. Jo teigimu, jau dabar internetas iš esmės keičia žmonių gyvenimo būdą ir darbo sąlygas, tačiau iš jo būtų galima gauti dar daugiau naudos. Kuo ilgiau bus dvejojama dėl skaitmeninės ekonomikos plėtros, tuo mažiau jos teikiamų privalumų galės panaudoti žmonija, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Ministrų susitikime konstatuojama, kad skaitmeninė ekonomika vis labiau skverbiasi į pasaulio ekonomiką. Duomenų srautai šalių viduje ir tarptautiniu mastu sklinda itin greitai ir dideliais kiekiais, ir tai daro didžiulę įtaką inovacijoms, prekybai, tarptautinėms kompanijoms ir visai visuomenei. Tik nedaugelis sričių lieka nepaliestos skaitmeninės ekonomikos. Susiduriant su šiais iššūkiais būtina užtikrinti gyventojų, verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimą, kad būtų pasiektas naujas požiūris į skaitmeninės ekonomikos politiką.

Deklaracijoje akcentuojamos keturios pagrindinės politikos kryptys, turinčios tapti pagrindu skaitmeninės ekonomikos plėtrai: tai interneto atvirumas, būtinybė stiprinti skaitmeninių duomenų apsaugą, pasaulinių tinklų plėtra bei esminiai darbo pobūdžio ir įgūdžių pokyčiai.

Ministrų susitikime dalyvauja daugiau kaip 1300 deleguotų atstovų. Kankuno deklaraciją pasirašo EBPO šalių narių ir šalių-kandidačių atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.