Verslas

2021.05.14 16:54

Iš sąstingio vaduojasi Palangos kavinės ir restoranai – verslas didesnės sėkmės tikisi kartu su galimybių pasu

Paulius Selezniovas, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.05.14 16:54

Kavinės ir restoranai lauke jau gali priimti lankytojus. Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė Ingrida Valaitienė LRT RADIJUI sako, kad maitinimo įstaigos kurorte atsigauna labai atsargiai. Anot jos, didesnius lūkesčius Palangos verslininkai sieja su galimybių pasu bei priduria, kad neretai atnaujinti veiklą trukdo ir darbuotojų trūkumas.

Didžiausio šalies kurorto – Palangos – verslininkai sako, kad dirba toli gražu ne visos kavinės, o daugiau lankytojų tikisi sulaukti tik artimiausiu laiku. PVRA prezidentė I. Valaitienė sako, kad iki šiol buvus blogam orui, kuomet buvo vėjuotos ir lietingos dienos, lankytojai veržėsi į tas terasas, kurios turėjo užuovėją ir šildytuvus.


„Deja ne visi restoranai turi tokias terasas ir tai yra tikrai iššūkis taip dirbti ir atsidaryti. O žmonių srauto juk nėra, – teigia I. Valaitienė. – Atstumai, srauto ribojimai, darbo valandos, kuomet leidžiama dirbti tik iki 21 val., kuomet žmonės po darbų kaip tik ateitų pasisėdėti, pavakarieniauti, tai mus labai riboja. Riboja ir tas galimas uždirbti pajamas. Riboja ir patį žmonių srautą.“

Dėl šių priežasčių, pasak didžiausio šalies kurorto viešbučių ir restoranų asociacijos vadovės, daugelis maitinimo įstaigų Palangoje arba neatsidarė, arba veiklą vysto tik savaitgaliais. „Savaitgalį tas žmonių srautas būna didesnis“, – priduria ji.

I. Valaitienė pastebi, kad kurorto kavinių, barų ir restoranų savininkai skundžiasi, jog labai trūksta virtuvės darbuotojų. „Trūksta pačių virėjų, – patikslina kurorto viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė. – O tai trukdo pradėti dirbti ir veiklą vystyti visą savaitę.“

Galima sakyti, kad per tas dvi su puse savaitės maitinimo sektorius po truputį atsigauna, tačiau teigti, kad jis jau visiškai atsigavo, tikrai negalime, tikina pašnekovė. „Maitinimo sektorius dar nėra visiškai atsidaręs ir tikrai nedirba maksimaliai pagal tuos leidžiamus standartus ir ribojimus. Dar tik po truputį atsidarome“, – kiek nedrąsiai kalba I. Valaitienė.

Gegužės pabaigoje turėtų pradėti galioti vadinamasis galimybių pasas, kurio savininkus būtų leidžiama aptarnauti maitinimo įstaigos viduje. I. Valaitienė neabejoja, kad toks žingsnis būtų didelis postūmis ir atgaiva verslui.

„Teigiamas dalykas tai, kad jau, tikriausiai, galėsime dirbti viduje, – viliasi pašnekovė. – Tai geras ženklas, tačiau daug abejonių ir klausimų kelia valdymas ir administravimas viso šito reikalo. Reikia pažiūrėti, ką mes turėsime įsidiegti, kaip valdyti, ar nestrigs tos sistemos. Visa tai galėsime vėliau komentuoti, ar tai patogu, ar įmanoma visa tai suvaldyti ir administruoti“, – sako PVRA) prezidentė Ingrida Valaitienė.

Pokalbio klausykitės ir radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt