Verslas

2016.06.23 12:16

R. Budbergytė: jokių naujų mokesčių neplanuojame įvesti

BNS2016.06.23 12:16

Dabartinė vyriausybė neplanuoja įvesti jokių naujų mokesčių, pareiškė ketvirtadienį prisiekusi naujoji finansų ministrė. Rasa Budbergytė kiek anksčiau šią savaitę teigė, kad anksčiau ar vėliau turės būti įvesti nekilnojamojo turto bei automobilių mokesčiai.

Pasak jos, šiuo metu rengiamas 2017 metų biudžetas nenumato jokių naujų mokesčių.

„Tikrai nenoriu, kad būtų klaidinama visuomenė, kad žmonės mane teisingai suprastų –  jokių mokesčių mes neplanuojame įvesti. Šiuo metu rengiamas biudžetas (2017 metų – BNS) nenumato jokių (naujų – BNS) mokesčių“, – žurnalistams ketvirtadienį pareiškė R. Budbergytė.

Jos teigimu, jos prioritetai – kitų metų biudžeto parengimas, socialinės atskirties mažinimas, šalies gynybos finansavimas.

„Manau, kad mano šiam neilgam užteks darbų pakankamai. Aš ateinu kaip ministrė, kuri turi pareigą, kad jokio populistinio, jokio biudžeto, kuris gali pažeisti mūsų visų interesus – subalansuotas, tvarūs viešieji finansai“, – teigė R. Budbergytė.

R. Budbergytei pirmadienį pareiškus, kad anksčiau ar vėliau turės būti įvesti nauji NT ir automobilių mokesčiai, premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad jokių naujų mokesčių įvesti neketinama, o Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pareiškė, kad R. Budbergytė paskubėjo, prabildama apie naujus mokesčius.

Gegužės viduryje paskelbtose Europos Komisijos rekomendacijose Lietuvai siūloma mažinti mokestinę naštą mažai uždirbantiems asmenims, perkeliant ją kitiems šaltiniams, kurie palankesni augimui, pavyzdžiui NT ir automobilių mokesčiai. Įvesti juos Lietuvą ne vienerius metus ragina ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF).

Buvęs finansų ministras Rimantas Šadžius gegužės viduryje teigė, kad NT ar automobilių mokesčiai šiemet nebus svarstomi, nes Seimo kadencija eina į pabaigą, ir tai svarstyti turėtų naujasis Parlamentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.