Verslas

2016.06.22 09:51

Šalys jau skelbiasi turinčios planą B dėl „Brexit“

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.06.22 09:51

Didžiajai Britanijai besirengiant ketvirtadienį vyksiančiam referendumui dėl šalies tolesnės narystės Europos Sąjungoje, kai kurios Bendrijos narės prisipažįsta turinčios planą, kaip elgtis, jei balsuojantieji pasisakys už pasitraukimą.

Artimiausia Didžiosios Britanijos kaimynė Airija dar praėjusią savaitę pripažino sudariusi vadinamąjį planą B, kuris būtų naudojamas, jei referendume britai nuspręstų pasitraukti iš Europos Sąjungos.

Briuselyje taip pat už uždarų durų kalbama, kaip reiks elgtis vadinamojo „Brexit“ atveju. Kol kas aiškesni tik politiniai veiksmai, bet apie ekonominius viešai daug nekalbama.

Vis dėlto Europos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Slovakijos bei kitų šalių centriniai bankai yra pasiruošę scenarijui, jei paaiškėję referendumo rezultatai stipriai supurtytų rinkas. Manoma, kad jei britai nuspręstų trauktis, svaras galėtų stipriai nuvertėti, o investuotojai imti pardavinėti turimus vertybinius popierius.

Tokio scenarijaus baiminasi ir Jungtinės Valstijos. Manoma, kad tai jų bankams galėtų kainuoti kelis milijardus dolerių, dėl to bankai, veikiantys Didžiojoje Britanijoje jau kuria planus, kuriose kitose Europos Sąjungos šalyse reiktų įkurti savo atstovybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.