Verslas

2013.03.22 09:33

Sutarties pasirašymas dėl skalūnų žvalgybos atidedamas bent iki gegužės

ELTA 2013.03.22 09:33

Sutartis dėl skalūnų dujų žvalgybos su „Chevron“ bendrove bus pasirašoma tik Seime skubos tvarka priėmus reikalingas įstatymų pataisas, sako Premjeras Algirdas Butkevičius.  

Sutartis dėl skalūnų dujų žvalgybos su „Chevron“ bendrove bus pasirašoma tik Seime skubos tvarka priėmus reikalingas įstatymų pataisas, sako Premjeras Algirdas Butkevičius.

Kada reikalingos teisės aktų pataisos bus priimtos, pasakyti, anot A. Butkevičiaus, sunku, bet procesas užtruks bent iki gegužės pradžios.
 
Premjeras sakė ketvirtadienį Seime kalbėjęs su Ekonomikos komiteto pirmininku Remigijumi Žemaitaičiu, ir šis jį užtikrinęs, kad pataisos bus priimtos skubos tvarka. 
 
„Investuotojai turėtų tuo tarpu pakalbėti su vietos verslo ir bendruomenės atstovais, išaiškinti technologijas, jų poveikį aplinkai, gavybos naudą“, – sakė Premjeras.
 
Įstatymo pataisose, sakė A. Butkevičius, bus atsižvelgta į mokslininkų rekomendacijas, aiškiai įvardinta poveikio aplinkai vertinimo prieš vykdant gavybą būtinybė.
 
Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Ekonomikos ir Aplinkos apsaugos komitetai trečiadienį pasiūlė stabdyti sutarties pasirašymą su investuotoju, laimėjusiu konkursą dėl skalūnų dujų, kol bus priimti būtini teisės aktai, susiję su skalūnų dujų žvalgyba ir gavyba Lietuvoje,.
 
Galutinį sprendimą dėl skalūnų dujų žvalgybos turės priimti Vyriausybė. Pirmadienio rytą Premjeras A. Butkevičius sakė, kad skalūnų dujų žvalgyba Lietuvoje bus vykdoma.
 
Sausį buvo atplėšti vokai su konkurso dėl skalūnų dujų žvalgybos ir naudojimo dalyvių pasiūlymais. Tik viena įmonė panoro ieškoti skalūnų dujų Tauragės-Šilutės regione – tai JAV energetikos įmonė „Chevron“.
 
Dar dvi bendrovės – „Diseta“ ir „Perkūno nafta“ – pareiškė norą žvalgyti gamtinių dujų telkinius Kudirkos-Kybartų regione.
 
Skalūnų gavybai prieštarauja vietos bendruomenės, kurios Vilniuje surengė jau ne vieną protesto akciją.
 
Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis teigė esąs už skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą. Pasak jo, vizitas į tas JAV vietoves, kuriose šios dujos jau išgaunamos, jį įtikino, kad tai daryti verta.