Verslas

2016.06.21 15:43

Graikija gavo ES finansinę paramą

ELTA2016.06.21 15:43

Antradienį Graikija gavo daugiau kaip 7 mlrd. eurų vertės lėšų, nes atliktas auditas patvirtino šalį įvykdžius reikalautas ekonomines reformas. Tokią informaciją reporteriams Atėnuose išsakė euro zonos finansinės paramos fondo vadovas. Apie tai praneša „Reuters“.

Šiuo metu šalis savo tarptautiniams kreditoriams jau yra skolinga per 300 mlrd. eurų – tai maždaug 180 proc. Graikijos metinio BVP. Atėnams skubiai reikia Europos lėšų, kad sėkmingai galėtų administruoti ir įvykdyti dvi jau ateinantį mėnesį laukiančias įmokas Europos centriniam bankui (ECB).

Europos stabilumo mechanizmo (ESM) fondas „šiandien Graikijai išmokėjo 7,5 mlrd. eurų“, – kalba fondo vadovas Klausas Reglingas po susitikimo su Graikijos finansų ministru Euclidu Tsakalotosu.

Atėnai 5,6 mlrd. eurų panaudos skoloms susimokėti, dar 1,8 mlrd. eurų bus panaudota įsiskolinimo palūkanoms padengti.

Pasak K. Reglingo, paskolos sąlygos Atėnams buvo palankios. Šaliai taikomos 0,8 proc. palūkanos, vidutinis paskolos terminas – 32 metai. Anot ESM vadovo, „norima Graikijai padėti visą šį laikotarpį, tačiau dėl labai neaiškių prognozių, nėra aišku, kokie šalies poreikiai bus po kelių ateinančių metų“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.