Verslas

2016.06.21 17:30

Darbo biržoje – pokyčiai: darbą susirasti galima bus ir per dieną

LRT RADIJAS, LRT.lt, Marija Rudzevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba2016.06.21 17:30

Darbo birža teigia, kad darbo paieškos šiuo metu gali užtrukti ir keliolika dienų – reikalinga registracija, konsultavimo ir kitos paslaugos. Todėl ši kelių žingsnių sistema ne tik pailgina eiles įstaigose, bet ir reikalauja dažnai vykti pas specialistus. Nutarta įdiegti naują darbo biržos paslaugų teikimo modelį, pagal kurį nuo pirmo apsilankymo bedarbį aptarnaus ir visas paslaugas suteiks nuolatinis konsultantas. 

Naują tvarką jau išbandė Klaipėdos ir Skuodo savivaldybės, toliau taip dirbti ketina ir dar 12 darbo biržos skyrių visoje Lietuvoje.

„Jeigu anksčiau jis kreipdavosi į specialistus, kurie tik registruodavo ir priimdavo dokumentus, tai dabar jis kreipsis tiesiai į specialistą, kuris jau teikia ir šias paslaugas, ir konsultavimo, ir įdarbinimo paslaugas. Kitaip tariant, jis jau pirmos dienos metu gauna visas reikalingas paslaugas. Jei tą dieną yra tinkamų darbo pasiūlymų, tai jis gali net tą pačią dieną gauti ir darbo pasiūlymą“, – pasakoja Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas.

„Darbo birža turi būti orientuota į tai, kas vyksta šiandien rinkoje ir pagrindiniai šio modelio momentai yra sutrumpėjęs laikas gauti pasiūlymą įsidarbinti ir individualizuotas darbas su verslo subjektais ir regionuose, ir miestuose, mažinant nedarbą ir derinant darbo vietų pasiūlą ir paklausą“, – aiškina Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė.

Pasak Darbo biržos atstovų, naujoji tvarka pasitarnaus ne tik ieškantiems darbo, bet ir verslininkams, nes ištempta darbo paieškos sistema verčia laukti ir juos.

„Pagrindinis klausimas darbdaviui yra greitis ir apsirūpinimas darbo jėga. Tai – esminis dalykas. Ir kaip Darbo biržai tai pavyks padaryti ir kiek kokybiškai pavyks... Tas procesas vyksta, bet nėra pakankamas. Perspektyvoje taikant naujus metodus aš manau, kad ta dinamika bus“, – kalba Kauno teritorinės darbo biržos direktorius Tautvydas Bielozarevičius.

Keturiolika šalies darbo biržų pagal naująją tvarką dirbs jau nuo liepos. Visoje Lietuvoje taip dirbti ketinama pradėti kitų metų pavasarį. Tikinama, kad tai papildomų resursų nepareikalaus, nes bus perorganizuotas esamų specialistų darbas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė sako, kad tokie pokyčiai padės skirti daugiau dėmesio darbo ieškančiam žmogui.

Šiuo metu darbo ieško 7,6 procento gyventojų. Nedarbo rodikliai mažėja visose savivaldybėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.