Verslas

2016.06.21 12:50

Rusijos finansų ministerija prognozuoja, kokia šalyje bus infliacija 2016-aisiais

ELTA, LRT.lt2016.06.21 12:50

Rusijos finansų ministerija prognozuoja, kad 2016 metais šalyje infliacija sieks ne daugiau 6 proc., antradienį sakė finansų ministerijos vadovas Antonas Siluanovas.

„Matome, kad šiemet infliacija staigiai normalizavosi, todėl mūsų infliacijos prognozės – ne daugiau kaip 6 proc.“, – teigė jis.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, pasisakydamas Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume birželio 17 d., pareiškė, kad 4–5 proc. infliacija turėtų būti pasiekta vidutinės trukmės perspektyvoje. Taip pat, anot prezidento, būtina palengva mažinti biudžeto deficitą ir jo priklausomybę nuo angliavandenilių gavybos.

„Keliame tikslą pasiekti ne mažesnį nei 4 proc. per metus ekonomikos augimo pagreitį. Taip, žinoma, pamenu, apie ką kalbėjome ankstesniais metais, dabar kalbame apie gerokai kuklesnius skaičius. Šie orientaciniai rodikliai ne tokie dideli, kokie buvo prieš kelerius metus, tačiau dar kartą pakartoju, situacija pakito ne tik Rusijoje, bet ir visoje pasaulinėje ekonomikoje. Dabartinis pagreičių sumažėjimas – bendra pasaulinė tendencija“, – kalbėjo V. Putinas.

Tuo metu Tarptautinis valiutos fondas 2016-aisiais Rusijoje prognozuoja 8,4 proc. infliaciją, Jungtinių Tautų Organizacija – 10,5 proc., Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija – 9,45 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.