Verslas

2021.05.08 23:35

Blokinių pašto dėžučių turėjo nebelikti prieš kelerius metus, tačiau jų yra apie 40 proc.: kai kurie gali nebegauti korespondencijos

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.08 23:35

Senųjų pašto dėžučių turėjo būti atsisakyta prieš kelerius metus, tačiau jos vis dar naudojamos. Kas jas turi pašalinti, Panevėžio savivaldybei su Lietuvos paštu teko aiškintis net teisme. Vis dėlto radus kompromisą, visas nuo sovietmečio likusias pašto dėžutes miestas žada nuimti per pusmetį.

Laiškininkas Artūras Baleckis Panevėžio gatvėse fotografuoja prieš kelis dešimtmečius pastatytus pašto dėžučių blokus. Surinktus duomenis, apie vis dar stovinčias senienas, jis perduos specialistams. Šie jau artimiausiu metu pradės jas nuiminėti.

„Mes įmesime lapelius, įspėsime žmones ir, aišku, jie turės, privalės savo dėžutes įsigyti ir susitvarkyti kaip ir visi žmonės. Jų (pašto dėžučių blokų LRT.lt) niekas neprižiūri. Svarbiausia čia, kaip sakyti, jos yra niekieno, čia ir yra problema. Kai niekieno, tai žmogus pats tvarkosi, o jeigu nesutaria su kaimynu, jis savo susitvarko, kaimynas nesitvarko, bendras blokas gaunasi toks netvarkingas“, – aiškina laiškininkas.

Panorama. Savaitgalį kelios savivaldybės ėmė nuo COVID-19 skiepyti visus, kurie to nori: ragina valdžią labiau pasitikėti savivalda

Lietuvos paštas dar 2016 metais ragino gyventojus įsirengti individualias pašto dėžutes, o blokų nebenaudoti, kitaip nebegaus korespondencijos. Tačiau paaiškėjo, kad Panevėžyje net pusė jų vis dar naudojamos. O kas turi pašalinti, Lietuvos paštas ir savivaldybė, aiškinosi net teisme, mat nė vienos šių institucijų apskaitoje tokios pašto dėžutės neegzistuoja, taigi nėra nė vieno jų nuosavybė.

„Buvo vis dėl to priimta taikos sutartis. Savivaldybė demontuos savo lėšomis ir pateiks išlaidas Lietuvos paštui. Ta problema buvo mieste, tai labai džiugu, kad pagaliau po tiek laiko pavyko vis dėl to išspręsti“, – tikina Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Lietuvos pašto duomenimis netvarkingų pašto dėžučių šalyje yra apie 40 procentų. Į šį skaičių įeina ir senosios blokinės, kurias dar kai kur gyventojai tebenaudoja. Jei jie ir toliau neįsirengs individualių pašto dėžučių, tiesiog gali nebesulaukti korespondencijos.

„Yra labai svarbu, kad pašto dėžutės būtų tvarkingos, pasiekiamoje vietoje, jei dėžutė tokia nėra, tai mes negalime jose palikti korespondencijos ar į pašto dėžutę telpančių siuntų, tuomet gyventojams tenka keliauti į pašto skyrių“, – sako Lietuvos pašto komunikacijos departamento vadovė Ugnė Bertašiūtė.

Lietuvos paštas pabrėžia, kad senąsias blokines pašto dėžutes gali pašalinti ir patys gyventojai. Miestuose dėl to reikia susiderinti su savivaldybėmis, rajonuose su seniūnija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.