Verslas

2016.06.21 07:27

Ekonomistai abejoja naujausio MMA pakėlimo nauda

Jurgita Čeponytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.06.21 07:27

Vyriausybei patvirtinus, kad nuo liepos didės minimali mėnesio alga (MMA), kai kurie darbdaviai bei ekonomistai kritikuoja tokį sprendimą. Anot jų, tai nepadės pagerinti mažiausias pajamas gaunančių žmonių gyvenimo, o gali stabdyti nedarbo mažėjimą bei verslo plėtrą.

Naujoji finansų ministrė Rasa Budbergytė sako, kad liepą įsigaliosianti 380 eurų minimali alga turi būti riba, kurios peržengti nereikėtų. Ji pabrėžia, jog darbo našumas neauga taip greitai, kaip atlyginimai, todėl ateityje šalis gali susidurti su labai didelėmis problemomis. Jai pritaria ir darbdavių konfederacija, kuri sako, jog didinti reikėtų ne minimalų atlyginimą, o neapmokestinamą pajamų dydį.

Darbdaviai bei ekonomistai pabrėžia, kad dėl tokio algos didėjimo verslininkai gali tiesiog sumažinti darbo valandų skaičių ir nė kiek nedidinti užmokesčio darbuotojams. Be to, Lietuvos bankas, Tarptautinis valiutos fondas bei kitos tarptautinės organizacijos ne kartą akcentavo, kad darbo našumas Lietuvoje auga gerokai lėčiau nei atlyginimai, o tai ilgainiui gali pakenkti ypač smulkiajam verslui regione.

Darbo užmokestis Lietuvoje yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje.