Verslas

2016.06.20 16:17

„Bundesbank“: Vokietijos ekonomikos augimas antrąjį ketvirtį staigiai sulėtės

ELTA2016.06.20 16:17

Vokietijos ekonomikos augimas greičiausiai staigiai sulėtės antrąjį ketvirtį, o vėliau šiemet atsigaus ir vėl sugrįš į tvaraus augimo vėžes. Tokią nuomonę pirmadienį išsakė šalies bankas „Bundesbank“, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Augimas, palyginti su pirmuoju šių metų ketvirčiu, kris dėl sumažėjusių pramonės eksporto apimčių, pokyčių statybų sektoriuje, nes jau išsivadėjo palankus šiltos žiemos poveikis statyboms, nurodo šalies centrinė finansų institucija.

Vokietijos ūkio augimas, per ketvirtį siekęs 0,7 proc., buvo tapęs stipriausiu varikliu netikėtai aktyviam euro zonos ūkio augimui. Beje, stiprios investicijos ir gyvybinga pramonės sferos veikla rodė, kad ekonominės sąjungos situacija taisosi.

„Teigiamos įmonių ir namų ūkių apklausose matomos nuotaikos teikia vilčių, kad po silpno antrojo ketvirčio ekonomikos augimas per ateinančius šešis mėnesius ir vėl turėtų išaugti“, – sakoma centrinio banko pranešime.

Nors balandžio–birželio mėnesiais ir matytas nuosmukis, tačiau vis dar manoma, kad per visus šiuos metus augimas sieks 1,7 procento, t. y. sutaps su pernai metų statistika. Skaičiai patvirtina Europos centrinio banko požiūrį, kad jo taikomos didžiulio masto ekonomikos skatinimo priemonės prisideda prie plėtros ir gaivina infliaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.