Verslas

2016.06.20 16:24

R. Budbergytė: socialinis modelis turi būti priimtas be jokio populizmo

BNS2016.06.20 16:24

Socialinis modelis privalo būti priimtas toks, koks buvo pateiktas vyriausybės, ir atmetus populistinius pasiūlymus, sako kandidatė į finansų ministres Rasa Budbergytė.

„Aš manau, kad tas, kuris buvo pateiktas jau seniai vyriausybės, jis yra labai gerai pamatuotas, apdairus, atsakingas ir būtina ir tikrai reikalinga, kad jis toks būtų priimtas“, – žurnalistams vyriausybėje pirmadienį sakė R. Budbergytė.

„Be jo mes neturime, kur eiti į priekį, spręsti daugelio struktūrinių problemų, dėl kurių mus jau metai po metų bara ir Europos Komisija, ir kitos tarptautinės organizacijos. Tačiau be jokio populizmo“, – pridūrė ji.

Buvusios Europos Audito Rūmų narės teigimu, priimti vyriausybės pateiktą socialinį modelį yra svarbu, nes jam įgyvendinti jau numatyti asignavimai rengiamame 2017 metų valstybės biudžeto projekte.

„Jeigu tai pavyks padaryti, socialinis modelis yra laikomas kaip struktūrinė reforma, kuri, jeigu ją įgyvendintume, net ir galėtumėme didinti deficitą. Tam duotų pritarimą Europos Komisija, bet vis tiek tai turi vykti sveiko proto ribose“, – kalbėjo R. Budbergytė.

Valdančiųjų partijų lyderiai pirmadienį sutarė darbo santykius liberalizuosiantį socialinį modelį priimti per pavasario sesiją. Premjero ir socialdemokratų pirmininko Algirdo Butkevičiaus atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė BNS teigė, kad sutarta priimant socialinį modelį atsisakyti populistinių papildomų pasiūlymų ir nenutolinti projekto nuo to, kuris buvo pateiktas vyriausybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.