Verslas

2021.05.05 10:40

Galimybių pasas verslui: restoranai pakviestų lankytojus į vidų, bet naktiniai klubai liktų uždaryti

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.05.05 10:40

Galimybių pasą turintiems gyventojams siūloma leisti lankytis restoranuose uždarose patalpose bei renginiuose, kuriuose būtų iki 500 žmonių. Naktiniai klubai vis dar liktų užverti. 

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar pritarti galimybių paso koncepcijai, kuri daliai verslų leistų dar plačiau atverti duris.

Vyriausybei pritarus, galimybių pasas veikti pradėtų nuo gegužės 24-osios.

Restoranai

Galimybių pasą turintiems asmenims būtų leista lankytis restoranuose, baruose ar kavinėse, kurios yra uždarose patalpose, taip pat būtų leista lankytis lošimo namų salonuose.

Naktiniai klubai ar kitos pasilinksminimo vietos vis dar liktų uždarytos. Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės teigimu, vėliau bus svarstoma galimybė atverti ir naktinius klubus.

Šiuo metu leidžiama lankytis viešojo maitinimo įstaigose, kurios yra įsikūrusios atvirose erdvėse, bei viešojo maitinimo įstaigose uždarose patalpose, jei jos yra įsikūrusios oro ar jūrų uostų terminaluose.

Maitinimo įstaigos ir toliau galėtų dirbti nuo 7 iki 21 valandos.

Renginiai

Galimybių pasas atvertų duris ir didesnių renginių išsiilgusiems gyventojams.

Vyriausybė siūlo, kad su galimybių pasu būtų galima lankytis tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose, kada dalyvių skaičius neviršija 500.

Renginiuose uždarose patalpose galėtų būti užpildoma iki 75 proc. visų sėdimų vietų, o atvirose erdvėse užpildymo kriterijus nebūtų taikomas.

Taip pat renginiuose uždarose erdvėse būtų privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes (išskyrus asmenis iki 6 metų), o renginiuose lauke kaukių dėvėjimas būtų neprivalomas.

Šiuo metu renginiai tiek atvirose, tiek ir uždarose patalpose leidžiami, tačiau leidžiama užpildyti iki 30 proc. visų sėdimų vietų, o bendras žiūrovų skaičius negali būti didesnis nei 150 asmenų.

Darbas, būriavimasis, šventės

Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse bei privačiame sektoriuje darbas vis dar turi būti organizuojamas ir klientai aptarnaujami tik nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas (darbą) būtina atlikti darbo vietoje.

Tačiau galimybių pasą turintiems asmenims draudimas nebegaliotų ir jiems būtų leista sugrįžti į darbo vietas.

Taip pat siūloma leisti plaukiojimą pramoginiais laivais, kai dalyvauja ne daugiau nei 10 asmenų. Jeigu laive būtų tik galimybių pasą turintys asmenys, jų skaičius būtų neribojamas.

Galimybių pasą turintiems asmenims viešose atvirose erdvėse būtų leista burtis į 10 asmenų grupes, o neturintiems – būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis ar dviejų namų ūkių narių grupėmis.

Šiuo metu galima rengti asmenines šventes uždarose erdvėse, kai jose dalyvauja ne daugiau nei viena šeima ir (ar) vienas namų ūkis arba ne daugiau nei 10 asmenų, turinčių imunitetą, taip pat šventes atvirose erdvėse, kai jose dalyvauja ne daugiau nei dvi šeimos ir (ar) du namų ūkiai arba ne daugiau nei 10 asmenų, turinčių imunitetą. Vyriausybei pritarus, asmeninėse šventėse uždarose ir atvirose erdvėse galėtų dalyvauti neribojamas skaičius asmenų, turinčių galimybių pasą.

Galimybių pasas – persirgusiems COVID-19, turintiems testą ar paskiepytiems

Galimybių pasą galėtų gauti pasiskiepiję nuo COVID-19 žmonės, persirgę šia liga ar turintys neigiamą koronaviruso testą, atliktą prieš 24 valandas.

Be to, numatoma, kad galimybių pasu galėtų naudotis ir tie žmonės, kuriems COVID-19 buvo patvirtintas antigeno testu.

Tie, kurie pasiskiepijo nuo COVID-19, Galimybių pasą galės gauti tokiomis sąlygomis:

– praėjus vienai savaitei po „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinų antrosios dozės;

– praėjus 4 savaitėms po „Johnson & Johnson“ vakcinos suleidimo;

– praėjus 4 savaitėms po pirmos vakcinos „Vaxzevria“ dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių.

Galimybių pasas taip pat bus suteikiamas vaikams iki 16 metų.

Veikti galimybių pasas, pritarus Vyriausybei, pradėtų nuo gegužės 24-osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt