Verslas

2016.06.17 14:58

Atėjus „Uber“ įstatymuose pritrūko aiškumo: paruošė naują projektą

LRT.lt2016.06.17 14:58

Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos pateiktoms Kelių transporto kodekso pataisoms, kuriomis siekiama sureguliuoti keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais paslaugų rinką, ir vadovaujantis jomis pasiūlė Seimo nariams tobulinti jų parengtą įstatymo projektą. Apie tai rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.

„Šiuo metu galiojančių teisės aktų nuostatose, kurios numato keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais veiklą, trūksta aiškumo. Gyvenimas teikia savo korekcijas, atsiranda naujų keleivių vežimo paslaugas teikiančių rinkos žaidėjų, todėl negalime numoti ranka į naujas visuomenės skaitmeninio amžiaus ir technologijų tendencijas, dalijimosi ekonomikos principus“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Susisiekimo ministro R. Sinkevičiaus manymu, naujoji keleivių vežimo paslauga turi teisę gyvuoti ir konkuruoti, ji gali būti patogi ir naudinga gyventojams, tačiau sąlygos visiems tokių paslaugų teikėjams turi būti vienodos.

Šiam tikslui pasiekti numatoma apibrėžti sąvoką „keleivių vežimo organizatorius“, nustatyti reikalavimus keleivių vežimo paslaugas teikiantiems vežėjams, sudaryti lygias keleivių vežimo konkurencines sąlygas ir garantuoti vartotojų teisių apsaugą.

Planuojama atsisakyti reikalavimo, kad vežimo paslaugas lengvaisiais taksi automobiliais teikiantys vežėjai turėtų gauti leidimą vežti keleivius.

Seimui pasiūlyta nustatyti, kad vežėjas, norintis vežti keleivius už atlygį lengvuoju automobiliu ar lengvuoju taksi automobiliu, privalo savivaldybei pateikti deklaraciją apie savo ketinimus vykdyti tokią veiklą.

Jei Seimas šiam pasiūlymui pritars, leidimas bus laikomas išduotu nuo deklaracijoje nurodytos datos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.