Verslas

2021.05.04 20:19

Kurortai jau užuodžia vasaros kvapą: neslepiama – kainos kils, poilsio nakties kaina pajūryje gali prasidėti ir nuo 100 eurų

Jovita Gaižauskaitė-Remesė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.05.04 20:19

Neringoje didelė dalis apgyvendinimo vietų užsakyta jau visai vasarai. Verslininkai pastebi, kad šiemet kambarius nuomojasi ilgam laikui – mėnesiui ar dviem, o už naktį tenka mokėti nuo 100 eurų.

Kompleksas Nidoje tapo rekordiniu sandoriu nekilnojamojo turto rinkoje – jis nupirktas už 6 milijonus eurų. Dabar „Nidos bangos“ viešbutyje triūsia statybininkai: atnaujinami kambariai, restoranas su terasa ant stogo talpins 300 svečių.

Žinios. Lietuvoje jau sunaudotas pirmas milijonas vakcinų nuo koronaviruso

„Šiame etape sakykim su tuo viešbučiu daug pakeitimų neplanuojam išorėje, didžiausi pakitimai planuojami viduje, kambariai, atnaujinti kambarius, padaryti juos šiuolaikiškus, stilingus, jaukius“, – sako kompanijos „Reefo“ vadovas Karolis Aidulis.

Poilsiautojus čia priimti ruošiamasi jau birželį: kainas diktuoja milžiniška paklausa.

„Kambarių mes visuose kompleksuose turim 91, o viso miegamų vietų bus 216, birželio mėnesį planuojame startuoti nuo 130 eurų už dvivietį standartinį kambarį“, – teigia Viešbučio „Nidos banga“ vadovas Eimantas Daukša.

Planuojantiems poilsį Neringoje vasarą, derėtų suskubti.

„Vieni sako, kad jau visi norintys netilps, ir džiaugiasi, nes yra rezervuoti nuo gegužės pradžios iki rugsėjo vidurio. Kiti teigia turintys tiktai kelis pasiūlymas. Keturių asmenų šeimai apsistoti bute vidurkis praėjusiais metais skaičiuojamas buvo apie 80 eurų, dabar mes suskaičiuojam apie 100 eurų. Taip pat viešbučių pasiūlymai nuo 110 iki 250“, – tikina Nidos kultūros ir turizmo centro vadovė.

Itin madingos darbostogos – lietuviai derina darbą ir poilsį jau nuo pirmojo karantino.

„Kai būdavo kaita ir visi po savaitėlę galėdavo daugiau žmonių papoilsiauti, ta galimybė mažėja. Todėl kad užsakymai tikrai yra mėnesiui, pusantro“, – teigia Neringos meras Darius Jasaitis.

Nekilnojamojo turto pardavėjai sako, kad parduodamų Neringos objektų net nereikia reklamuoti – jie nuperkami iškart. Šiaulietis antrą būstą Nidoje pirko prieš dešimtmetį ir sako, investicija pasiteisino su kaupu.

„Važiuoja kažkas, kas nori, pasidalinam, nėra taip, kad vien mes. – Bet kaip nuomos neužsiimat? – Ne, savi, artimieji, tėvai, draugai“, – sako šiaulietis Linas.

Apgulčiai ruošiasi ir maitinimo įstaigos.

Šiemet Neringa – ir kultūros sostinė, tad į pusiasalį kvies gausybė renginių.