Verslas

2016.06.16 19:08

L. Graužinienė: socialinį modelį prezidentė galės vetuoti

BNS2016.06.16 19:08

Seimas turi apsispręsti dėl naujo socialinio modelio ir jį priimti, o jeigu prezidentė manys, kad jis netinkamas, ji gali juos vetuoti, pareiškė Seimo pirmininkė. Loretos Graužinienės teigimu, jeigu taip atsitiktų, rugsėjį, paskutinėje prieš Seimo rinkimus sesijoje parlamentarams „beliks turėti jėgos atmeti veto“.

„Mes turime užbaigti procedūras – Seimas turi darbine tvarka apsispręsti. Kaip Seimas nuspręs, taip ir bus. Įstatymo priėmimo teisė yra parlamento, o prezidentė turi veto teisę. Tai jos jau teisė bus, jeigu ji matys, kad neteisingai priėmėm įstatymus ir ji ta teise gali pasinaudoti. Tada tokiu atveju rugsėjo mėnesį mums beliks turėti jėgos atmeti veto, jeigu mes jausimės saugūs (...) teisūs“, – pristatydama kitos savaitės plenarinių posėdžių darbotvarkę, teigė L. Graužinienė.

Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį paragino Seimą „nepriskaldyti daug malkų“ svarstant socialinį modelį. Prezidentė ragina politikus nerealiais pažadais neapgaudinėti žmonių prieš rinkimus. Anot jos, socialinio modelio prieš rinkimus apskritai nereiktų priiminėti.

Vyriausybės tikisi, kad naujasis kodeksas ir įstatymai dėl „Sodros“ reformos bus priimti iki liepos ir dalis jų įsigalios nuo 2017 metų.

Seimas ketvirtadienį nepradėjo naujojo Darbo kodekso priėmimo procedūros – projekto svarstymas parlamento valdybos sprendimu išbrauktas iš plenarinio posėdžio darbotvarkės. Šiam klausimui svarstyti numatyti visi kitos savaitės Seimo posėdžiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.