Verslas

2016.06.16 15:40

EK ketina pradėti pažeidimo procedūrą prieš Prancūziją dėl vežėjų

BNS2016.06.16 15:40

Europos Komisija (EK) ketina pradėti pažeidimo procedūrą prieš Prancūziją dėl jos priimtų įstatymų, kurie įpareigotų užsienio vežėjus jos teritorijoje mokėti tokius pat atlyginimus, kaip moka šalies vežėjai. Tai pranešė Lietuvoje viešinti už vidaus rinką, pramonę, verslumą ir mažas bei vidutines įmones atsakinga Europos Komisijos (EK) narė Elzbieta Bienkowska. Anot jos, ketvirtadienį EK informuos Prancūziją apie ketinimą išsiųsti oficialų laišką.

„Mes turime dvi šalis, kuriose įvesti tokie patys įstatymai, – Vokietiją ir Prancūziją. Prieš Vokietiją pažeidimo procedūra jau yra pradėta ir po kelių valandų mes ketiname išsiųsti tokį patį laišką Prancūzijai. Visos procedūros šiuo metu yra baigiamos. Žvelgiant iš bendros rinkos perspektyvos, tai (Prancūzijos įstatymai – BNS) kelia daug susirūpinimo ir mes aktyviai ties tuo diskutuojame“, – ketvirtadienį po susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi žurnalistams Vilniuje sakė E. Bienkowska.

Balandį Prancūzija priėmė naują įstatymą, pagal kurį į Prancūziją arba iš jos vežantiems krovinius vairuotojams darbdaviai nuo liepos turėtų mokėti kiek daugiau nei 9 eurus už valandą. Protestuodami prieš tokią tvarką šią savaitę mitinge Briuselyje Lietuvos, Ispanijos, Portugalijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vengrijos, Bulgarijos, Rumunijos, Čekijos ir Slovakijos vežėjai EK atstovams įteikė reikalavimus dėl nesąžiningų Prancūzijos veiksmų.

EK jau pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Vokietiją, kuri pernai taip pat priėmė įstatymą, kuriame numatyta, kad užsienio vežėjams Vokietijoje turi būti mokama bent minimali alga – 8,5 euro už valandą.

Šiemet prabilta apie komandiruojamų darbuotojų atlyginimų suvienodinimą visoje Europos Sąjungoje, tačiau tokiam EK siūlymui pasipriešino dalis ES valstybių parlamentų, pasinaudodami vadinamąja „geltonosios kortelės“ taisykle, kuri EK įpareigojo persvarstyti siūlymą. Lietuva taip pat balsavo už „geltonąją kortelę“.

„Lietuvos vyriausybė nepritaria Europos Komisijos pasiūlymui dėl darbuotojų komandiravimo direktyvos keitimo. Dabartinis pasiūlymas, vyriausybės manymu, neigiamai paveiks Europos Sąjungos valstybių konkurencingumą“, – po susitikimo su eurokomisare E. Bienkowska ketvirtadienį žurnalistams sakė Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt