Verslas

2016.06.15 20:24

ES siūloma nuo 2017-ųjų sugriežtinti automobilių emisijų testus

ELTA2016.06.15 20:24

Trečiadienį Europos Sąjungos reguliavimo institucijų pareigūnai pasiūlė nuo ateinančių metų pabaigos pradėti griežtinti automobilių kuro sunaudojimo ir anglies dioksido emisijų testus. Taip norima užkamšyti spragas, kurias išryškino kilęs „Volkswagen“ emisijų skandalas. Apie tai praneša „Reuters“.  

Pasiūlymo projektu, kurį dar ketinama pateikti svarstyti Europos Parlamentui ir ES lyderiams, norima pradėti taikyti griežtesnes testų procedūras naujiems automobiliams, pagamintiems vėliau kaip 2017-ųjų rugsėjį. Dar po metų griežtesni reikalavimai būtų pradėti taikyti visoms transporto priemonėms.

Šis teisės aktas tampa ES atsaku į „Volkswagen“ skandalą, kilusį pernai rugsėjį. VW pernai prisipažino įdiegusi programinę įrangą JAV emisijų testams klastoti.

„Tai itin svarbus žingsnis siekiant atkurti pasitikėjimą“, – kalbėjo už klimato politiką ir energetiką atsakingas Europos Komisijos narys Miguelis Arias Canete.

Be to, EK tikisi šiais ar ateinančiais metais iš naujo aptarti anglies dioksido ir kuro sunaudojimo standartus laikotarpiui po 2020 metų. Siūloma naujoji testų metodologija suteiktų reguliavimo institucijoms geresnių priemonių prižiūrėti šių tikslinių rodiklių laikymąsi.

VW emisijų skandalas atskleidė, kokie nenuoseklumai yra tarp laboratorijose atliekamų automobilių bandymų ir vairavimo realiomis kelių sąlygomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.