Verslas

2016.06.14 14:56

Lietuva – lyderė regione pagal tiesioginių užsienio investicijų projektų skaičių

LRT.lt 2016.06.14 14:56

Pernai Lietuvoje buvo įgyvendinami 49 Tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektai, sukuriantys 4 187 naujas darbo vietas. Šiemet per pirmąjį pusmetį jau pritraukta 13 projektų, kurie sukurs apie 1 400 naujų darbo vietų. Pagal tiesiogines investicijas milijonui gyventojų Lietuva pirmauja Vidurio ir Rytų Europos regione ir yra penkta Europos Sąjungoje, rašoma pranešime spaudai.

Premjeras Algirdas Butkevičius priduria, kad, siekiant dar labiau sustiprinti užsienio investuotojų pasitikėjimą Lietuva, reikia ir toliau ieškoti šalies konkurencingumo didinimo priemonių, o viena iš jų – kaip tik Seime svarstoma darbo santykių reforma.

Pasaulinės užsienio investicijų stebėsenos duomenų bazės „fDi Markets“ duomenimis, antroje vietoje regione yra Vengrija, trečioje – Čekija. Estijoje vienam milijonui gyventojų teko 7,6 TUI projekto, o Latvijoje – 4,5. Pernai milijonui Lietuvos gyventojų teko 16,8 tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektų, tai yra 2,6 karto daugiau nei regiono vidurkis ir 2,2 daugiau nei Europos Sąjungos vidurkis.

Apie trečdalis pernai vykdytų projektų Lietuvoje buvo gamybiniai, penktadalio veikla – dizainas, vystymas ir testavimas. Šią veiklą vykdančių projektų dalis Lietuvoje beveik dvigubai didesnė negu Vidurio ir Rytų Europos vidurkis. Projektai prisideda prie inovacijų skatinimo.

Paslaugų sektoriuje ir toliau daugiausia TUI projektų vykdo programinę įrangą kuriančios įmonės. Lietuvoje ši programinės įrangos gamintojų projektų dalis nuo visų paslaugų projektų siekia net 43 proc.