Verslas

2016.06.14 15:00

Ministerija primena: saugos diržai svarbūs ir automobilio priekyje, ir gale

LRT.lt 2016.06.14 15:00

„Puikiai žinome, kad saugos diržai – svarbi saugos priemonė automobilyje. Segėti diržus automobilio priekyje jau įpratome ir pareigingai juos naudojame. Specialistai tvirtina, kad sėdint automobilio gale segėti saugos diržus taip pat svarbu, kaip ir sėdint priekyje. Kaip rodo tyrimai, Lietuvoje tai suvokia mažiau nei trečdalis keleivių, todėl darome viską, kad situacija keistųsi“, – sako Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vyriausiasis specialistas Dmitrijus Bialas.

Šių metų balandžio ir gegužės mėnesiais VšĮ Kelių ir transporto tyrimo institutas atliko automobilio saugos diržų naudojimo tyrimus. Jų metu įvairių šalies miestų gatvėse ir užmiesčio keliuose stebėta, kiek iš viso eismo dalyvių naudoja saugos diržus ir kiek jų segi priklausomai nuo sėdėjimo vietos automobilyje.

Nustatyta, kad sėdėdami automobilio priekyje Lietuvoje saugos diržus segi 97 proc. eismo dalyvių, o automobilio gale – tik 30 proc. Manoma, kad šio tyrimo tikslumas siekia 95 proc. Jo metu stebėta apie 12 tūkstančių eismo dalyvių.

Kaip teigiama Susisiekimo ministerijos pranešime, tyrimo rezultatus numatoma panaudoti planuojant eismo dalyvių švietimo, kontrolės bei teisėkūros veiksmus.