Verslas

2021.04.28 16:52

„Boeing“ pirmą ketvirtį patyrė 537 mln. dolerių nuostolių

ELTA2021.04.28 16:52

„Boeing“ trečiadienį paskelbė, kad per pirmą šių metų ketvirtį patyrė 537 mln. dolerių (445 mln. eurų) nuostolių, tačiau pabrėžė, jog horizonte jau matyti atsigavimas.

„Nors pasaulinė pandemija toliau kelia iššūkių bendrai rinkos padėčiai, mes vertiname 2021 m. kaip lūžio tašką mūsų pramonėje, spartėjant vakcinų paskirstymui ir mums vykdant bendradarbiavimą vyriausybių ir pramonės lygiu, kad būtų galima užtikrinti tvirtą atsigavimą“, – pranešime spaudai teigė bendrovės generalinis direktorius Davidas Calhounas.

JAV aviacijos milžinė, kuri pirmą ketvirtį pasirašė svarbių sutarčių su oro linijomis dėl liūdnai pagarsėjusių „737 MAX“ modelio orlaivių gamybos, dėl pirmo ketvirčio nuostolių iš dalies kaltino sumažėjusius „787 Dreamliner“ orlaivių pristatymus.

„Boeing“ kovą atnaujino dėl gamybos trukdžių sustabdytus pastarųjų orlaivių pristatymus. Tačiau sumažėjęs jų skaičius lėmė tai, kad pirmą ketvirtį bendrovės pajamos sumenko 10 proc., iki 15,2 mlrd. dolerių.

JAV aviacijos reguliuotojai lapkritį atšaukė „Boeing“ gaminamų „737 MAX“ lėktuvų skrydžių draudimą. Nuo tada aviakompanija pristatė daugiau kaip 85 šio modelio orlaivius ir, pasak „Boeing“, 21 oro linijų bendrovė sugrąžino šiuos lėktuvus į savo parkus.

Tačiau anksčiau šį mėnesį „Boeing“ informavo 16 oro linijų apie galimą elektros sistemų problemą šiuose orlaiviuose, dėl kurios visame pasaulyje vėl teko nutupdyti per 100 „737 MAX“ lėktuvų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt