Verslas

2016.06.13 13:09

Paskelbė, kiek Vokietijai kainuotų „Brexit“

ELTA 2016.06.13 13:09

Galimas Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) neigiamai atsilieptų Vokietijos ekonomikai. Vokietija „Brexit“ atveju gali praprasti iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) – tokią prognozę laikraščiui „Rheinische Postseklbia“ paskelbė IFO instituto vadovas Clemensas Fuestas.

„IFO instituto tyrimai rodo, kad Vokietija ilgalaikėje perspektyvoje gali netekti iki 3 proc. BVP“, – sakė jis. Be to, ekspertas įsitikinęs, kad „Jungtinės Karalystės nuostoliai gali būti dar didesni“. „Trumpalaikėje perspektyvoje svaro kursas nukris, euras JAV dolerio atžvilgiu susilpnės“, – įsitikinęs C. Fuestas.

IFO instituto vadovas taip pat pridūrė, kad „akcijų kursas greičiausiai smuks visame pasaulyje“.

Referendumas dėl tolesnės Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungoje (ES) vyks birželio 23 dieną. Tai jau trečias bendranacionalinis referendumas per Jungtinės Karalystės istoriją.

Pirmas referendumas dėl narystės ES šalyje buvo surengtas 1975-aisiais, netrukus po to, kai Didžioji Britanija prisijungė prie Bendrijos. Tuo metu gyventojai pritarė įstojimui. O 2011 metais buvo surengtas nacionalinis balsavimas dėl rinkimų sistemos Jungtinėje Karalystėje pakeitimo.