Verslas

2016.06.13 11:22

Kinijos premjeras: šalis nenori prekybinio karo su Europa

ELTA 2016.06.13 11:22

Kinija nenori prekybinio karo su Europos Sąjunga, pirmadienį pareiškė Kinijos premjeras Li Keqiangas per spaudos konferenciją su Angela Merkel pasibaigus deryboms. Vokietijos kanclerė lankosi Kinijoje su oficialiu vizitu, per kurį dalyvavo dvišalėse tarpvyriausybinėse konsultacijose.

„Kinija jau įvykdė savo įsipareigojimus, susijusius su prisijungimu prie Pasaulio prekybos organizacijos (PPO). Dabar savo įsipareigojimus turi įvykdyti kitos šalys, kaip ir buvo žadėta, – sakė Kinijos premjeras. – Mes nenorime prekybinio karo, nes jis niekam nebūtų naudingas“.

Kinijos premjeras vienareikšmiškai pasisakė prieš „vienašalio prekybinio protekcionizmo priemones“, pabrėždamas, kad „jos nepadės išspręsti problemų“.

Savo ruožtu A. Merkel paragino rengti tolesnes derybas dėl rinkos ekonomikos statuso suteikimo Kinijai. Ji pažymėjo, kad Vokietija ir anksčiau palaikė šį sprendimą, tačiau „Kinijai šiuo klausimu teks padirbėti, įskaitant pastangas labiau atverti savo vartotojų rinką.

Po Kinijos ir Vokietijos derybų Li Kečiangas pareiškė, kad Kinija tikisi kartu su Vokietija prisidėti skatinant pasaulio ekonomikos augimą ir pasaulio aplinkosaugą bei stabilumą.