Verslas

2016.06.13 10:50

SAS pilotų streikas tęsiasi, atšaukta per 230 skrydžių

ELTA 2016.06.13 10:50

Pirmadienį Skandinavijos oro bendrovės SAS pilotai ketina tęsti streiką. Dėl streiko nepatogumų patirs 27 000 keleivių, atšaukta 230 skrydžių. Apie tai pranešama bendrovės pranešime spaudai.

„Nuoširdžiausiai atsiprašau visų SAS klientų, profsąjunga nusprendė tęsti streiką. Tai sukels nepatogumų mūsų keleiviams. Mes padarėme viską, ką galėjome, kad užkirstume kelią šiam streikui, tačiau, deja, mums nepavyko pasiekti susitarimo“, – SAS atstovės Karin Newman žodžius cituoja SAS spaudos tarnyba.

SAS pilotai streiką pradėjo birželio 10 dieną. Pilotai reikalauja, kad būtų padidinti atlyginimai ir pagerintos kolektyvinės sutarties sąlygos. Kaip pažymi darbdavio atstovas, šie reikalavimai padidintų bendrovės išlaidas 10 proc. – ši suma penkis kartus viršija tą sumą, kurią bendrovė gali sau leisti.

Aviacijos bendrovės padėtį apsunkino prasidėję vasaros sezonas ir Europos futbolo čempionatas, kai keleivių srautai smarkiai padidėjo. Dėl bendrovės pilotų rengiamų protesto akcijų jau nukentėjo per 50 tūkst. SAS klientų.