Verslas

2013.03.20 13:36

R. Dargis – apie atominės elektrinės statybų kaštus (patikslinimas)

LRT.lt2013.03.20 13:36

Patiksliname LRT.lt portale skelbtą informaciją apie LPK prezidento Roberto Dargio požiūrį į atominės elektrinės statybas.

Patiksliname LRT.lt portale skelbtą informaciją apie LPK prezidento Roberto Dargio požiūrį į atominės elektrinės statybas.

Pramonininkų konfederacijos vadovas „Žinių radijo“ laidoje teigė nepritariantis Visagino atominės elektrinės statyboms. R. Dargio teigimu, tokio masto projektai turi tendenciją nuo jų įgyvendinimo pradžios kelis kartus pabrangti, todėl esą turėtų būti kruopščiai apgalvoti.

„Jeigu jis, sakykim, kaip komercinis projektas „eina“, tada jį reikia statyt. Kol kas jis tikrai „neina“. Įdomi istorija yra tos suomiškos atominės elektrinės, apie kurią dažnai šnekam ir kurios niekaip nepastato ir, atrodo, vėl nusikelia jos atidarymas... Kaip keitėsi kaina? Kai pradėjo kalbėti apie jos statybą, kaina buvo 2,5 mlrd. eurų. Pasirašius kontraktą, kontrakte kaina buvo 3,1 mlrd. eurų. Dabar jos kaina yra 8 mlrd. eurų, ir dar negali niekas pasakyti, kad tai yra galutinė kaina. Noriu pasakyt, kad tokie projektai labai sunkiai yra prognozuojami ir kad jų kaina visada keičiasi tik į vieną pusę“, – „Žinių radijui“ sakė R. Dargis.

LRT.lt atsiprašo už klaidą, įsivėlusią straipsnyje „Premjeras: vien naujos atominės parengiamieji darbai jau pabrango dvigubai“. Tikrovės neatitinka šis sakinys: „Pramonininkų konfederacijos vadovas Robertas Dargis neseniai teigė, kad Visagino atominės elektrinės statybos kaina šiuo metu siekia mažiausiai 8 mlrd. eurų, nors pasirašius sutartį kaina buvo 3,1 mlrd. eurų“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt