Verslas

2016.06.10 16:17

Vokietijos ministras perspėjo JK po „Brexit“ nesitikėti lengvos prieigos prie ES rinkos

BNS 2016.06.10 16:17

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble penktadienį perspėjo Didžiąją Britaniją nesitikėti tokios pačios prieigos prie Europos Sąjungos vieningos rinkos, kokią turi ES nepriklausančios Norvegija ir Šveicarija, jeigu britai nubalsuos už pasitraukimą iš ES.

„To nebus. Tam reikės laikytis taisyklių klubo, iš kurio jie nori išstoti“, – vokiečių savaitraščiui „Der Spiegel“ sakė ministras. Beje, šis leidinys šeštadienį ketina išleisti vokišką-anglišką versiją Vokietijoje ir Britanijoje, ant kurios virželio bus užrašas „Prašome, neišeikite!“

Jeigu britai birželio 23 d. vyksiančio referendumo metu balsuos už šalies išstojimą iš ES, šalis atsidurs už ES vieningos rinkos durų, pabrėžė Vokietijos finansų ministras.

„Jeigu lieka, tai lieka. O jeigu išstoja, vadinasi išstoja“, – pabrėžė W. Schaeuble.

Savo interviu „Der Spiegel“, kuris bus išspausdintas šeštadienį, ministras taip pat užsiminė, jog „Brexit“ gali tapti užkrečiamas.

„Kaip, pavyzdžiui, reaguos Nyderlandai, kurie tradiciškai palaiko artimus santykius su Britanija?“ – klausė jis.

Koks bebūtų britų referendumo rezultatas, ES privalo parodyti, kad iš jo pasimokė. „Reaguodami į „Brexit“ mes negalėtume reikalauti didesnės integracijos. Tai būtų per sudėtinga. Daugelis žmonių pagrįstai klaustų, ar mes, politikai, supratome šią žinią“, – sakė jis.

O jeigu Britanijos išstojimo pavyktų išvengti, „mes turėtume tai vertinti kaip perspėjimą ir ženklą, jog negalime visko daryti taip pat, kaip darėm“.

W. Schaeuble pabrėžė, kad „Brexit“ palenks abiem pusėms. „Būtų stebuklas, jeigu Britanijos pasitraukimas neturėtų ekonominių trūkumų“, – pabrėžė Vokietijos finansų ministras.

Tiesa, jis pridūrė, kad net jei britai ir pasitrauks, Europa galiausiai „išgyvens ir be Britanijos“.