Verslas

2016.06.10 15:57

JAV: Lietuva galėtų lyderiauti tariantis dėl TTIP sutarties

Jungtinių Valstijų atstovai sako, kad Lietuva gali užimti lyderės pozicijas tariantis dėl Transatlantinės prekybos (TTIP) sutarties.

Pernai žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Jungtines valstijas augo perpus, o tai, anot ekspertų, reiškia, kad Lietuvos ir Amerikos santykiai stiprėja. Tai akcentuota Lietuvos žemės ūkio ministrės ir Jungtinių Valstijų žemės ūkio sekretoriaus pavaduotojo susitikime.

Lietuva – viena pirmųjų Europos Sąjungos šalių, gavusių leidimus eksportuoti mėsos produktus už Atlanto. Anot žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, lietuviški maisto produktai yra kokybiški, todėl tikisi, jog juos įvertins ir amerikiečiai, todėl, pavyzdžiui, mėsos eksportas stipriai išaugs.

Dėl to Jungtinių Valstijų žemės ūkio sekretoriaus pavaduotojas Michaelis Scuse`as pabrėžia, jog šiuo metu Amerikai itin svarbu baigti derybas dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutarties, o Lietuva jose galėtų užimti lyderės poziciją.

Jis taip pat mano, kad, nepaisant Jungtinėse Valstijose vykstančių prezidento rinkimų, ši sutartis turėtų būti pasirašyta iki metų pabaigos.

Pagrindiniai Lietuvos interesai šiose derybose susiję su itin aukštų Jungtinėse Valstijose taikomų tarifų panaikinimu, taip pat supaprastintos ir suvienodintos prekybos taisyklės, kurios panaikintų didžiausias kliūtis prekybai.