Verslas

2021.04.24 16:02

Palangoje duris klientams atveria ne visos kavinės, o poilsiautojai užsimena apie didmiesčius pralenkiančias kainas

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.04.24 16:02

Pirmąjį karantino atlaisvinimų savaitgalį, kai dirbti leidžiama kavinių, barų ir restoranų lauko terasoms, šia proga pasinaudojo tik dalis Palangos verslininkų. Tikėtina, kad vilčių sulaukti didelės klientų gausos nepaliko atvėsęs oras. Vis dėlto atšiauriam pajūrietiškam vėjui pritaikytos lauko terasos šeštadienį šiokio tokio Palangoje poilsiaujančiųjų dėmesio sulaukė.

Palangos kavinėse kol kas klientų apgulties nematyti, poilsiautojai jau pastebėjo kainų skirtumus

Saulėtą, tačiau vėjuotą šeštadienį Palangoje vaikštinėja nemažai žmonių, tačiau dauguma veiklą atnaujinusių barų ir kavinių kol kas lankytojų gausa pasigirti negali.

Nemažai žmonių vis dar renkasi šilto gėrimo puodelį išsinešti ir traukia pasivaikščioti bei pasigrožėti bundančia kurorto gamta.

Kiek daugiau dėmesio sulaukia tos kavinės, kurių terasos yra labiau apsaugotos nuo pajūriui būdingo vėjo, stovi šildytuvai.

„Šiandien jau yra labai gerai. Vakar – buvo iššūkis – išgyvenome tris sezonus: žiemą, rudenį ir pavasarį. Vasaros tik labai trūko. Kol kas dar nespėjome niekur užsukti, šiandien planuojame. Vakar viskas atrodė niūriai, tai tik apibėgome greitai ir niekur neužtrukome. Ir šiaip, man atrodo, vakar nelabai dar kas veikė, niekas ir nesėdėjo, tai viskas gana nykiai atrodė“, – įspūdžiais dalijosi nuo penktadienio pajūryje kartu su antrąja puse viešinti Neringa.

J. Basanavičiaus gatve, nešini karštais gėrimais ėję Jurgita ir Ramūnas nestokojo gerų žodžių Palangai, tačiau pastebėjo, jog kainos kurorte aukštesnės nei Kaune, iš kur pora ir atvyko.

„Vidutiniškai – gal 20–25 proc. didesnės negu Kauno. Karštą vyną ar arbatą lyginant“, – apibendrino Ramūnas.

Vis dėlto pora tvirtino, jog žvarbokas vėjas neatbaido nuo planų prisėsti lauko kavinėje, nuomonę pakeisti galėtų nebent netikėtai prapliupęs lietus.

Spendžiant pagal užeiti kviečiančiose kavinių reklaminiuose stenduose skelbiamas kainas, keturių asmenų šeimai pietūs pagrindinėje Palangos promenadoje, per daug neišlaidaujant, atsieis maždaug kelias dešimtis eurų.

Cepelinų kainos J. Basanavičiaus gatvėje svyruoja apie 5–6 eurus, kiti karštieji patiekalai įkainojami vidutiniškai nuo maždaug 5 iki keliolikos ar 20 eurų.

Iš Kelmės atvykę Beata ir Saulius pastebėjo, jog Palangoje kur kas šilčiau nei savame krašte, kur šiomis dienomis būta net ir snaigių, tad kurorte žmonės mėgavosi pavasario ženklais.

„Mes vaikštome ir džiaugiamės, kad čia pakliuvo visai gero savaitgalio oras“, – teigė Beata.

Pora pasakojo apsistoję Šventojoje, tačiau šeštadienį užsukę aplankyti Palangos planavo nepraleisti progos ir prisėsti vienoje veiklą kurorte atnaujinusių kavinių.

Dauguma veiklą atnaujins kitą savaitgalį

LRT.lt primena, kad dar lapkričio 7 dieną įvedus karantiną duris užvėrė ir visos kavinės. Iki šiol restoranai maistą galėjo tiekti tik išsinešti, tačiau po penkių mėnesių tylos balandžio 22-ąją joms ir vėl leista aptarnauti klientus lauke.

Vis dėlto matyti, kad kurorte veiklą bent jau kol kas atnaujino anaiptol ne visos kavinės, barai ir restoranai.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė teigė, kad pilnai kurorto maitinimo sektoriaus atstovai į darbą turėtų grįžti kitą savaitgalį.

„Atlaisvinus šią verslo dalį ir leidus restoranams ir kavinėms teikti maitinimą lauke, ketvirtadienį buvo įstaigų, kurios atvėrė duris. Tai yra tos, kurios turi tam pritaikytas lauko terasas. Bet, aišku, oras pakišo mums koją – jis sublogęs, atšalęs. Ketvirtadienį daug lankytojų nesitikėjome. Didžiausios viltys dedamos į savaitgalį. Savaitgalio metu prisijungs dar viena dalis maitinimo įstaigų, bet pilnai sulig kitu savaitgaliu didžioji dalis atsidarys“, – situaciją apibendrino I. Valaitienė.

Verslininkai: numatyti reikalavimai galingi, bet džiaugiamės atlaisvinimu

Neslepiama, kad atnaujindami veiklą verslininkai susiduria ir su tam tikromis kliūtimis. Viena jų – darbuotojų trūkumas, mat per kelis mėnesius, kai teko stabdyti veiklą, dalis darbuotojų paliko darbą, pasuko į kitas sritis, kur veikla buvo leidžiama.

„Dalis, kai yra kviečiami atgal į darbą, praneša, kad nori išeiti iš darbo, parašo pareiškimą“, – įvardijo kurorto verslininkų atstovė.

Kai kuriems iššūkiu tapo ir sąlygos, kuriomis leista atnaujinti veiklą. Šiuo metu, prie vieno staliuko kavinėse leidžiama sėdėti ne daugiau nei dviem asmenims, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius. Maitinimo įstaigos taip pat turės užtikrinti dviejų metrų atstumą tarp stalų.

Tai ne itin dideles lauko terasas turinčioms įstaigoms keik apsunkina darbo pradžią mat smarkiai sumenksta žmonių srautas, kurį galės priimti nedidelė lauko kavinė.

„Iš tiesų, su tais apribojimais pradžia yra labai menka. Tie apribojimai, galima sakyti, yra galingi, todėl, kad laikantis tų visų reikalavimų, labai mažą dalį galima aptarnauti. Bet mes sakome, kad bet koks atlaisvinimas yra žingsnis į laisvesnį gyvenimą. Po truputį žengiame, po truputį grįžtame ir ta pradžia vis tiek turi būti. Mes džiaugiamės tais atlaisvinimais“, – dėstė I. Valaitienė.

Nors šį savaitgalį pavasariška šiluma ir nelepina, tačiau neslepiama, kad net ir tokiu oru žmonės renkasi kurortą.

I. Valaitienės teigimu, šį savaitgalį apgyvendinimo sektoriuje užimtumas yra mažesnis nei ankstesnius savaitgalius, kai termometrų stulpeliai kilo iki 10 ar daugiau laipsnių šilumos, tačiau poilsiautojų tikrai yra.

„Matosi, kad savaitgalį žmonės nori išvykti, pakeisti aplinką ir yra išsiilgę laisvalaikio paslaugų, poilsio“, – pastebėjo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt