Verslas

2016.06.10 11:02

VPT: Vilniaus savivaldybė turi nutraukti baseino Fabijoniškėse konkursą

BNS2016.06.10 11:02

Vilniaus valdžia privalo nutraukti nedidelio baseino Vilniuje statybos rangovo konkursą, kurio laimėtoju paskelbtas Dariaus Mockaus valdomo koncerno „MG Baltic“ įmonės vadovaujamas konsorciumas, pareiškė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Vilniaus savivaldybė kol kas nekomentuoja, kaip elgsis. Savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė BNS sakė, kad meras Remigijus Šimašius tai komentuos spaudos konferencijoje penktadienį po pietų.

Pasak VPT direktorės Dianos Vilytės, toks sprendimas priimtas dėl per didelės pirkimo kainos, kuri derybų metu buvo sumažinta tik labai simboliškai, taip pat dėl perteklinių kvalifikacijos reikalavimų, kurie sumažino potencialių konkurso dalyvių skaičių.

„Iš tikrųjų Vilniaus miesto savivaldybė nėra Pagėgių ar Anykščių savivaldybė, nėra mažutė savivaldybė, jie daro stambius infrastruktūrinius projektus (...). Čia tiesiog sąmoningas piktnaudžiavimas. Taip, yra viešas interesas – vilniečiams reikia baseino, Lietuva nori daugiau meilutyčių, bet tai nereiškia, kad mes tai turime daryti apeinant, nesilaikant įstatymų, kuriuos priimame“,– BNS sakė D.Vilytė.

Pasak jos, pirmą kartą skelbtame konkurse tiekėjams pasiūlius 29 proc. didesnę kainą, jis buvo nutrauktas ir nuspręsta pirkimą tęsti derybų būdu, tačiau jų metu galutinė kaina buvo sumažinta vos 1 proc. vietoj to, kad būtų nusiderėta iki planuotos sumos.  

„Derybų tikslas – gauti pirkimui suplanuotų lėšų neviršijantį pasiūlymą, o ne didinti pirkimui suplanuotas lėšas, kad jos atitiktų tiekėjo pasiūlymą (...) Pirkimui suplanuotų lėšų suma gali būti didinama tik išimtiniais atvejais, ir tai turi lemti objektyvios priežastys. Tuo tarpu perkančiosios organizacijos poreikį keisti lėšų dydį lėmė netinkamas lėšų planavimas ir siekis ištaisyti planavimo etapo trūkumus“, – rašoma VPT išvadoje.

Mažojo 25 metrų plaukimo baseino Fabijoniškėse rangovo konkursą laimėjusiame konsorciume yra „MG Baltic“ įmonė „Vilmeta“, įmonės „Kaminta“, „Kortas“, A. Žilinskio ir ko“ ir „Alvora“. Jos baseiną turėjo statyti už 3,7 mln. eurų, nors planuota darbų vertė buvo ne didesnė kaip 3 mln. eurų.

Kaip subrangovę laimėtojai ketino kviesti „MG Baltic“ grupės statybų bendrovę „Mitnija“, skelbė savivaldybė.

Specialiųjų tyrimų tarnyba gegužę pareiškė įtarimus buvusiam Liberalų partijos lyderiui Eligijui Masiuliui ir „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui dėl galimos korupcijos. Viešumoje svarstoma, jog kyšį R.Kurlianskis galėjo duoti, galbūt siekdamas padėti „Mitnijai“ laimėti rangos konkursus Vilniuje, o tarp jų minimas ir mažasis baseinas Fabijoniškėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.