Verslas

2016.06.10 09:47

Naujajam NŽT vadovui – klausimai dėl naudojimosi tarnybine padėtimi

BNS2016.06.10 09:47

Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę, kad ji įvertintų, ar naujasis Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovas Danielius Kuprys nepasinaudojo tarnybine padėtimi deklaruodamas kitų ūkininkų naudojamus valstybinės žemės plotus.

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, komisija aiškinosi informaciją, jog D. Kuprys deklaravo Kupiškio rajone didžiausią karvių ūkį turinčios Danutės Adamonienės dirbamus laukus, kurių dalis yra - valstybinė žemė. Tai NŽT direktorius padarė baigiantis žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminui, prieš pat vidurnaktį.

Už deklaruotus žemės plotus atseikėjamos europinės išmokos. Apie tai, kad jos deklaruotą plotą perėmė aukštą postą sostinėje ką tik gavęs D.Kuprys, ūkininkė sužinojo iš Kupiškio savivaldybės specialistų. D. Adamonienė buvo priblokšta, nes šio žmogaus savo dirbamuose laukuose nė karto nebuvo akyse regėjusi.

Naujasis NŽT direktorius D. Kuprys dienraščiui tvirtino apsisprendęs atšaukti savo pasėlių deklaracijas: „Įvykdęs visas prisiimtas prievoles, atsisakysiu valstybinės žemės nuomos ir ūkininkavimo.“

V. Baltraitienė „Lietuvos rytui“ tvirtino, jog su D.Kupriu jau aptarė jam mestą įtarimų šešėlį, bet NŽT vadovas jam reiškiamus priekaištus neigė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt