Verslas

2016.06.09 15:27

Teismas sostinės savivaldybei nurodė sumokėti įspūdingą skolą „Vilniaus energijai“

ELTA 2016.06.09 15:27

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį nusprendė iš dalies tenkinti „Vilniaus energijos“ ieškinį – iš sostinės administracijos priteisti 23 mln., o ne 26 mln. eurų skolų, kurios turėtų būti išmokėtos per ketverius metus.

Priimtą Vilniaus apygardos teismo  sprendimą  Vilniaus miesto savivaldybė  skųs Lietuvos apeliaciniam teismui, manydama, jog „Vilniaus energijos“ ieškinys neturi būti patenkintas, kol ikiteisminio tyrimo institucijos nenustatė „Vilniaus energijos“ reikalavimų teisėtumo.

„Savivaldybės  nuomone, „Vilniaus energijos“  ieškinys neturi būti patenkintas, kol ikiteisminio tyrimo institucijos nenustatė „Vilniaus energijos“ reikalavimų teisėtumo. Savivaldybe sąžiningai grąžina skolas (šiemet planuojama grąžinti net 120 mln. eurų), tačiau skolos dydis  „Vilniaus energijai“ – ginčytinas dalykas:  2002 metais pasirašyta sutartis buvo neaiški ir sunaudota energija buvo skaičiuojama ne pagal faktinius sunaudotos energijos parodymus. Todėl vykstantis ikiteisminis tyrimas turi atsakyti, ar šios sutarties sąlygos iš viso buvo sąžiningos ir kiek Savivaldybė iš tiesų skolinga",– rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime spaudai.