Verslas

2016.06.09 12:22

Atsistatydina „Suzuki“ vadovas O. Suzukis

ELTA 2016.06.09 12:22

Japonijos automobilių gamybos koncernas „Suzuki Motor Corp“ trečiadienį pranešė apie generalinio direktoriaus Osamaus Suzukio atsistatydinimą. Toks sprendimas siejamas su Japonijos valstybinės tyrėjų grupės atliekamu tyrimu dėl „Suzuki“ automobilių testavimo taisyklių pažeidimo. Apie tai informuoja BBC.

O. Suzukis, kuris bendrovei vadovavo beveik keturiasdešimt metų, išsaugos bendrovės pirmininko postą.

Ketvirtoji didžiausia Japonijos automobilių bendrovė taip pat pranešė sumažinsianti koncerno vadovų atlyginimus ir 2015 m. premijas.

Gegužės pabaigoje „Suzuki“ prisipažino pažeidusi savo pagamintų automobilių testavimo taisykles. Bendrovė aptiko savo automobilių degalų sąnaudų testavimo procedūrų neatitikimus dar 2010 metais, tačiau ir toliau vykdė testus pagal senąją procedūrų tvarką. Vis dėlto bendrovė neigia apgaudinėjusi.

Tošihiras Suzukis, bendrovės prezidentas ir O. Suzukio sūnus, trečiadienį pranešė, kad tokiais pertvarkymais siekiama susigrąžinti pirkėjų pasitikėjimą.

Taip pat atsistatydins ir Suzuki“ vykdomasis viceprezidentas Osamus Honda.

Įmonės vadovybės sudėties pertvarkymai įsigalios nuo birželio 29 dienos, kai per metinį visuotinį susirinkimą jiems pritars „Suzuki“ akcininkai.