Verslas

2016.06.08 12:43

Siūlo griežtesnes baudas darbdaviams už delsimą atsiskaityti su atleistais darbuotojais

BNS2016.06.08 12:43

Kai kurieSeimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariai nori griežtesnių finansinių sankcijų darbdaviams, delsiantiems atsiskaityti su atleidžiamais darbuotojais.

Komitetas, trečiadienį svarstydamas paskutines Seimo teisininkų ir parlamentarų siūlomas pataisas naujajam Darbo kodeksui, susisgribo, kad anksčiau komiteto priimtas sprendimas, kuriam Seimas po svarstymo jau pritarė, yra per švelnus.

Dabartiniame variante numatyta, kad darbdaviui ne dėl atleisto darbuotojo kaltės delsiant atsiskaityti su juo, darbdavys privalo mokėti netesybas, kurių dydis – darbuotojo vidutinis darbo užmokestis už ne ilgesnį kaip trijų mėnesių laikotarpį. Jeigu uždelsta suma yra mažesnė negu šis darbuotojo buvęs atlyginimas, netesybų dydį sudarytų darbdavio uždelsta suma už kiekvieną uždelstą atsiskaityti mėnesį, bet irgi ne ilgiau kaip už tris mėnesius.

„Darbietis“ Mečislovas Zaščiurinskas sako, kad tokiu atveju būtų sunkinama atleisto darbuotojo finansinė padėtis.

„Tada tokie žmonės eis į paraminę sistemą“, – tikino parlamentaras.

Jam pritarė ir „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava.

„Norėčiau, kad laikotarpis būtų pratęstas iki pusmečio, kad darbuotojas pasitikėtų darbdaviu ir jam nereikėtų eiti į teismus, o tiesiogiai kontaktuoti su darbdaviu“, – BNSteigė A. Dumbrava.

Parlamentarai siūlo numatyti dvigubai didesnes netesybas ir žada registruoti pataisas.

Tuo tarpu naujojo Darbo kodekso vienas kūrėjų, Vilniaus universiteto mokslininkas Tomas Davulis sako, kad nesulaukdamas, kol darbdavys su juo atsiskaitys, atleistas darbuotojas gali kreiptis į teismą.