Verslas

2016.06.08 15:53

Baltarusija neigia incidentą atominėje elektrinėje

15min.lt2016.06.08 15:53

Kaip ir buvo galima tikėtis, Astravo atominės elektrinės statytojai neigia įvykus kokiam nors incidentui statybvietėje.

„Baltarusijos atominė elektrinė“ praneša, kad statybos vyksta įprastu režimu, ir jokių incidentų statybų montažo darbuose per nurodytą periodą nebuvo“, – skelbiama elektrinės interneto tinklapyje. Taip pat teigiama, kad darbų kokybės kontrolė vykdoma laikantis reglamentų.

Taip Baltarusiai trečiadienį sureagavo į Lietuvos valstybės saugumo departamento žinią, kad saugumiečiai tikrina informaciją apie praėjusią savaitę galimai įvykusį incidentą elektrinės statybvietėje. Tai patvirtino VSD atstovas Vytautas Makauskas.

Nepriklausomas energetikos analitikas Romas Švedas neabejoja, kad Baltarusija slepia faktus.

„Tai rimtas pagrindas demaršui iš Lietuvos pusės. Mes, kaip artimiausia kaimynė, taip pat ir kitos šalys bei TATENA, privalo būti informuojamos. Tai, kad mes turime spėlioti apie incidentus ir spausti Baltarusiją prisipažinti – visiškai nenormali padėtis. Tokie faktai liudiją, kad baltarusiai elgiasi neskaidriai ir neatsakingai. Atominė elektrinė – tai ne žvakių fabrikėlis“, – 15min komentavo R. Švedas.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas BNS sakė, kad taip pat girdėjo apie galimą incidentą ir kad jis „rimtesnis“ nei kitas incidentas, įvykęs maždaug prieš mėnesį. O užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius BNS teigė, kad ministerija kreipsis į baltarusius, prašydama paaiškinimų dėl šio incidento.

Tai būtų antras žinomas incidentas statant Astravo elektrinę.

Anksčiau joje sugriuvo būsimo branduolinės priežiūros pastato atraminės konstrukcijos. Nors iš pradžių Baltarusijos atstovai neigė informaciją apie šį incidentą, vėliau patys ją patvirtino.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt