Verslas

2016.06.08 12:18

Lietuvos pieno įmonės artėja prie Kinijos rinkos

ELTA 2016.06.08 12:18

Keturiolika Lietuvos pieno įmonių įtrauktos į Kinijos generalinės kokybės priežiūros, kontrolės ir karantino administracijos (AQSIQ) sąrašus. Šiuo metu dar laukiama, kad bendrovės būtų įtrauktos ir į Kinijos sertifikavimo ir akreditavimo administracijos (CNCA) sąrašus. Tai turėtų įvykti po kelių savaičių.

Pasak žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, kiekviena įmonė turėtų sertifikuoti visus savo produktus, kuriuos ketina eksportuoti į Kiniją.

„Sulaukėme labai gerų žinių, žingsnis po žingsnio artėjame prie Kinijos rinkos. Lietuvos pieno bendrovės aktyviai domisi šia rinka ir rūpinasi savo gaminamos produkcijos sertifikatais. Kai kurie mūsų produktai, pavyzdžiui, varškės sūreliai jau yra žinomi, tačiau jų nebuvo galima nusipirkti, dabar tokia galimybė atsiras“, – teigia ministrė.

Pernai lapkritį abi šalys sutarė dėl bendrų reikalavimų, kuriuos turės atitikti lietuviški pieno produktai. Apibrėžtos abiejų šalių kontrolės institucijų atsakomybės ir pareigos, nustatyti bendrieji ir specialūs reikalavimai eksportuojamų gyvūnų sveikatos ir pieno produktų saugos ir kokybės kontrolei.