Naujienų srautas

Verslas2016.06.07 21:00

Lietuvos bankas: grėsmė Lietuvos finansams – Skandinavijoje

Įkaitusi Švedijos ir Norvegijos nekilnojamojo turto rinka, žemų palūkanų normų aplinka – vienos didžiausios rizikų, keliančių grėsmę Lietuvos finansų sistemos tvarumui.

Pasak Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko, tarp rizikų ir kibernetinės grėsmės bei kredito unijų veikla.

Pernai bankų nuostoliai dėl kibernetinių incidentų siekė 4 mln. eurų. Pasak V. Vasiliausko, apskritai šalies bankų sistema stabili, kapitalo pakankamumo rodikliai didesni nei reikalaujama. Ir nors kreditavimas pamažu įgauna pagreitį, būsto kainų burbulo Lietuvoje centrinis bankas neįžvelgia ir šiemet tikisi nuosaikaus apie 3-4 proc. būsto kainų augimo.

„Kur čia galėtų būti rizika, jei burbulas sprogtų, tai galėtų paveikti kreditavimo apimtis Lietuvoje, nes bankai gali atitraukinėti pinigines lėšas iš Lietuvos, antras dalykas, mes tikrai negyvename kredito bumo laike, kaip buvo iki krizės, likvidumo problemų nėra, nes turime ECB langelį, bet be jokios abejonės Skandinavijos riziką turime vertinti. NT burbulo tikrai nėra, kainų augimas turėtų atitikti ekonomikos augimą, todėl manome, kad burbulo nebus, bet kokiu atveju kiekvieną ketvirtį mes nusiimame nuorodą ir turim pasiruošę instrumentus, visų pirma jie susiję su kapitalo buferiais, tai pristabdytų paskolų pasiūlą, antras dalykas – visą laiką galima grįžti prie atsakingų skolinimo nuostatų“, – kalbėjo Lietuvos banko vadovas V. Vasiliauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi