Verslas

2016.06.07 19:51

Seimo nariai sprendžia dėl būsimų pensijų

Seimas toliau svarsto socialinio modelio projektus. Šįkart parlamentarų rankose – „Sodros“, pensijas mokančio socialinio draudimo fondo reforma. Seimo opozicija kritikuoja, kad vyriausybės parengtame įstatymo projekte papildomas finansavimas „Sodrai“ nenumatytas, todėl tai gresia dideliu pensijų mažėjimu ateityje.

Seimo opozicijos ir Darbo partijos atstovai sako, kad vyriausybės pateiktame valstybinio socialinio draudimo įstatymo projekte užprogramuota, jog ateityje senatvės pensijos bus dar mažesnės nei yra dabar, lyginant su vidutine alga. Ypač tai pajustų tie, kuriems dabar 45, nes 2035-aisiais jie išeis į pensiją.


„Pensijos iki 2035 metų nuvertės 40 procentų... nes senėjimo procesai yra tokie, kad dabar 2 dirbantys ir vienas pensininkas, o 2035 m. bus beveik vienas prie vieno. Norint išlaikyti tas pensijas kiekvienam su aritmetika susipažinusiam reikia papildomų pinigų – papildomų pinigų nėra, reiškia ir pensijos bus mažesnės – akivaizdu“, – tvirtino Seimo Tėvynės sąjungos frakcijos narys Rimantas Jonas Dagys.


Seimo Darbo partijos frakcijos narys Mečislovas Zasčiurinskas tvirtino, kad jam tokia tvarka nepriimtina. Nei premjeras, nei socialinės apsaugos ir darbo ministrė AlgImanta Pabedinskienė svarstant vadinamąją „Sodros“ reformą nedalyvavo. Valdančiųjų pozicijos ėmėsi ginti socialdemokratas Bronius Bradauskas, raginęs kurti darbo vietas, didinti užimtumą.


Seimas tęs diskusijas dėl „Sodros“ reformos kituose posėdžiuose.