Verslas

2021.04.19 23:46

Didžiojoje Britanijoje pradėta svarstyti „britkoino“ idėja

BNS2021.04.19 23:46

Didžiosios Britanijos institucijos tiria galimybę sukurti naują skaitmeninę valiutą, kurią iždo vadovas Rishi Sunakas pavadino „britkoinu“.

Anglijos bankas ir Iždas pirmadienį pranešė planuojantys bendradarbiauti vertindami centrinio banko skaitmeninės valiutos naudą, atsižvelgdami į tai, kad pastaraisiais metais mokėjimų grynaisiais apimtys mažėja, iš dalies ir dėl koronaviruso pandemijos.

Banko teigimu, naujoji valiuta, jei ji pasiteisins, bus nauja skaitmeninė valiuta, skirta naudoti namų ūkiams ir įmonėms, kuri egzistuos greta grynųjų pinigų ir banko indėlių, o ne juos pakeis.

Skaitmeninės valiutos, kurios yra prieinamos tik skaitmenine ar elektronine forma, jau yra tyrinėjamos ar net kuriamos ir naudojamos keliose kitose šalyse, o daugelis šalininkų įkvėpimo sėmėsi iš bitkoino bei kitų vadinamųjų kriptovaliutų sėkmės.

Visgi skaitmeninės valiutos, kokia svarstoma ir Jungtinėje Karalystėje, skirtųsi nuo bitkoino, nes ją išleistų valstybės institucijos.

„Pasaulis juda skaitmeninių valiutų keliu, ir mes turime rasti joms vietą“, – teigė Anne Boden, programėlėmis pagrįsto „Starling Bank“ įkūrėja ir vadovė.

Vienas iš skaitmeninės valiutos privalumų yra tai, kad jos leistų atsiskaityti be grynųjų, jei mokėjimų grynaisiais apimtis ateinančiais metais ir toliau mažės – manoma, kad iki šio dešimtmečio pabaigos JK tik vienas iš dešimties mokėjimų bus atliktas tradiciniais popieriniais pinigais.

Skaitmeninių valiutų šalininkai taip pat mano, kad jos suteiks žmonėms dar vieną būdą patogiai apsipirkti internetu.

Šiuo metu tokią valiutą turi tik Bahamai, nors ir Kinija jau atlieka bandymus keliuose miestuose.

Švedija nurodė, kad iki 2026 metų gali sukurti savo skaitmeninę valiutą, o Europos Centrinis Bankas pranešė, kad per ketverius metus gali būti sukurtas elektroninis euras.

Naujoji britų darbo grupė – tai dalis priemonių, kurios, kaip tikisi Iždo sekretorius R. Sunakas, bus naudingos JK finansinių technologijų sektoriui.

„Mūsų vizija yra atviresnis, ekologiškesnis ir technologiškai pažangesnis finansinių paslaugų sektorius, – teigė jis finansinėms technologijoms skirtoje konferencijoje. – O jei sugebėsime išnaudoti nepaprastą technologijų potencialą, įtvirtinsime JK kaip svarbiausio pasaulio finansų centro poziciją.“

Reklamuodamas pirmadienio pranešimą socialiniame tinkle „Twitter“, R. Sunakas nedaugžodžiavo.

„Britkoinas?“ – parašė Iždo kancleris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt